Очільниця команди МКС в Україні відвідала місця російських обстрілів в Одесі, Харкові та Сумах – Костін

Очільниця команди МКС в Україні відвідала місця російських обстрілів в Одесі, Харкові та Сумах – Костін 10.06.2024 13:41 Укрінформ Керівниця розслідування злочинів, вчинених в Україні, від Міжнародного кримінального суду Бренда Голліс разом із українськими правоохоронцями відвідала місця російських обстрілів в Одесі, Харкові і Сумах.

Як передає Укрінформ, про це повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» генпрокурор Андрій Костін.

«Сьогодні разом з керівницею розслідування злочинів, вчинених в Україні, Брендою Голліс ми оглянули в Одесі місця російських обстрілів. Це цивільні об’єкти, житлові будинки, енергетичні об’єкти, портова інфраструктура. Також ми оглянули пошкоджені об’єкти культурної спадщини, які захищені за програмою ЮНЕСКО.

Кілька днів тому пані Голліс разом з нашою командою також відвідала Харківщину і Сумщину. Зокрема, прифронтове місто Куп’янськ на Харківщині, яке систематично потерпає від російських обстрілів. Також знищені російськими обстрілами цивільні об’єкти у Харкові – торговий центр, де внаслідок ворожого обстрілу загинуло 19 людей, серед яких двоє дітей. І типографію, де Росія убила сімох українських громадян.

Також місця ракетних ударів агресора у містах Суми і Білопілля», – розповів він.

Генпрокурор зазначив, що очільниця команди МКС в Україні мала можливість на власні очі побачити наслідки воєнних злочинів Росії та поспілкуватися з потерпілими.

Костін нагадав, що це не перший візит Голліс до України. У січні цього року команда МКС відвідала на Харківщині селище Гроза, де від удару ракетою «Іскандер» загинуло 59 людей.

Як повідомлялося, у вересні 2023 року МКС відкрив свій польовий офіс в Києві.

Офіс МКС з березня 2022 року проводить своє незалежне розслідування російських воєнних злочинів, скоєних в Україні.

У березні 2023 року МКС видав ордери на арешт лідера Кремля Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Росії Марії Львової-Бєлової за депортацію українських дітей.

У березні 2024 року МКС видав ордери на арешт генерал-лейтенанта Збройних сил Росії Сергія Кобилаша і адмірала ВМФ РФ Віктора Соколова за обстріли української енергетичної інфраструктури.

Фото: ОГП

Воєнні злочини Війна Міжнародний кримінальний суд Андрій Костін Війна з Росією Єдині новини

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь