ООН: В Україні у квітні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 129 цивільних, 574 – поранені

ООН: В Україні у квітні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 129 цивільних, 574 – поранені 10.05.2024 18:34 Укрінформ За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, у квітні внаслідок бойових дій загинули щонайменше 129 мирних жителів, ще 574 були поранені.

Про це повідомляється у звіті місії, передає Укрінформ.

Зазначається, що Моніторингова місія ООН зафіксувала високий рівень жертв серед цивільного населення унаслідок інтенсивних бойових дій поблизу лінії фронту у квітні. У звіті наголошується, що кількість поранених мирних жителів значно зростає вже другий місяць поспіль.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількість жертв серед цивільного населення сягнула 10 946 осіб, постраждали 21 154 людини, наголошується у звіті.

Крім того, у квітні продовжилися цілеспрямовані атаки РФ на енергетичну інфраструктуру, внаслідок яких знищено або пошкоджено електростанції та підстанції та тимчасово порушено доступ населення до електроенергії, газу та води.

Зокрема, у квітні Місія зафіксувала 34 атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури на підконтрольній українському уряду території та 13 інцидентів на тимчасово окупованій РФ українській території, три з них пов’язані із Запорізькою атомною електростанцією.

Наголошується, що більшість жертв серед цивільного населення (89%) та збитки, завдані освітнім та медичним установам (86%), фіксуються на контрольованій урядом України території.

Як повідомляв Укрінформ, Всесвітня організація охорони здоров’я у 2023 році надала підтримку більш як 800 медичним установам в Україні.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь