ООН: В Україні у травні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 174 цивільних, 690 – поранені

ООН: В Україні у травні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 174 цивільних, 690 – поранені 07.06.2024 16:20 Укрінформ В Україні внаслідок бойових дій у травні загинули щонайменше 174 мирних жителі та 690 отримали поранення, що є найвищою кількістю жертв серед цивільного населення за місяць, зафіксованою Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні (HRMMU) з червня 2023 року.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на звіт Місії, опублікований у п’ятницю.

Як зазначається, у травні кількість вбитих цивільних осіб на 31% більша, ніж у квітні цьогоріч.

У звіті наголошується, що збільшення кількості жертв серед цивільного населення пов'язане з атаками РФ в Харківській області на тлі наступу російських військ з 10 травня. Атаки на Харківщині стали причиною 53% від загальної кількості жертв серед цивільного населення у травні.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількість жертв серед цивільного населення сягнула 11 126 осіб, постраждали 21 863 людини, наголошується у звіті.

Крім того, 65% від загальної шкоди, нанесеної освітнім та медичним установам, також було завдано в Харківській області, причому особливо масштабні руйнування сталися у Вовчанську, розташованому неподалік кордону між Україною та РФ.

Переважна більшість жертв серед цивільного населення (92%) та руйнувань освітніх та медичних закладів (96%), як і раніше, відбувалася на території, контрольованій українським урядом.

Місія зафіксувала 24 атаки на енергетичну інфраструктуру (19 – на контрольованій українським урядом території та 5 – на тимчасово окупованій РФ території), внаслідок яких було знищено або пошкоджено електростанції та електропідстанції, а також тимчасово порушено доступ до електроенергії та водопостачання.

Також у травні Місія зафіксувала шість атак на залізничну інфраструктуру на підконтрольній уряду України території.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, у квітні унаслідок бойових дій загинули щонайменше 129 мирних жителів, ще 574 були поранені.

ООН Загибель Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь