Проєкт Національного військового меморіального кладовища пройшов державну експертизу

Проєкт Національного військового меморіального кладовища пройшов державну експертизу 30.06.2024 13:48 Укрінформ Проєкт будівництва першої черги Національного військового меморіального кладовища отримав позитивний висновок державної експертизи.

Про це у Фейсбуці повідомив виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, передає Укрінформ.

«Наймасштабніший в історії України проєкт із вшанування та увічнення пам’яті загиблих Захисників і Захисниць буде реалізований у Гатненській територіальній громаді під Києвом. Проєктна документація на будівництво I черги Національного військового меморіального кладовища пройшла державну експертизу. Висновок – позитивний», – написав Порхун.

Він зазначив, що проєкт розроблений відповідно до чинних державних будівельних норм, стандартів та правил – від експлуатаційної безпеки до питань енергозбереження та інклюзії.

Фахівці ДП "Укрдержбудекспертиза" не виявили порушень санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, а також негативного впливу на екологію, зауважив очільник Мінветеранів.

Проєктом першої черги передбачено будівництво секторів поховань, колумбарних стін, монументів, меморіалу, адміністративної будівлі, будинку трауру, господарської будівлі та пункту охорони, ангару, артезіанських свердловин, трансформаторних підстанцій та котельні.

Також у першій черзі будуть побудовані зупинки громадського транспорту, насосна станція, локальні очисні споруди, огорожі, резервуари та під'їзна дорога. Подбають і про реалізацію зони рекреації, зведення вхідної групи, центральної площі, відкритих автостоянок, майданчиків для збору твердих побутових відходів, підземних модульних систем збору сміття, інженерних мереж і проїздів.

Тендер щодо вибору підрядника будівництва буде оголошено наступного тижня.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 8 грудня 2023 року ухвалила закон щодо забезпечення створення та експлуатації Національного військово-меморіального кладовища.

Кабінет міністрів виділив 515 мільйонів гривень на його будівництво та функціонування в 2024 році.

Уряд визначив місце розташування Національного військового меморіального кладовища у Гатненській сільській територіальній громаді Фастівського району Київської області.

Національне військове меморіальне кладовище – загальнонаціональне місце вшанування та увічнення пам’яті загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

 Фото: Міністерство у справах ветеранів 

Будівництво ЗСУ Міністерство у справах ветеранів Війна з Росією Меморіальне кладовище

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь