Проєкт EMPOWER: ЄС та Німеччина планують виділити значні кошти для громадських організацій України

Проєкт EMPOWER: ЄС та Німеччина планують виділити значні кошти для громадських організацій України Фото 07.04.2025 11:08 Укрінформ У Києві відбулася дводенна конференція для неурядових організацій та громад “EMPOWER: синергія для змін – зміцнення суспільства через партнерство”.

Конференція об'єднала понад 150 учасників – представників громадського сектору, місцевої влади, міжнародних організацій, експертів і міжнародних донорів. Мета заходу – пошук ефективних механізмів співпраці для розвитку громад та реалізації суспільно важливих ініціатив, посилення стійкості громад через співпрацю з локальними громадськими організаціями.

Георг-Себастіан Хольцер

Відкриваючи захід, керівник програми Emergency Response GIZ Ukraine Георг-Себастіан Хольцер підкреслив, що з початку повномасштабної війни громадянське суспільство в Україні стало основою підтримки та лінією життя для мільйонів українців. “Сьогодні громадянське суспільство відіграє важливу роль у побудові гуманітарної системи для допомоги у відновленні України та зміцненні місцевих громад. Нам надважливо сьогодні підтримати українські громади в їх відновленні та зміцненні. Завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини ми зосереджуємося на посиленні інституційної спроможності, розвитку соціального захисту, енергетичної стійкості та відновленні громад. Ми прагнемо сприяти створенню стійкої основи для майбутнього України через активну співпрацю та взаємодію з місцевими громадами та неурядовими організаціями", – сказав Хольцер.​

Він підкреслив, що конференція стане майданчиком для діалогу, дискусій, важливих рішень, а також візій щодо стратегії партнерства на майбутнє.

“Спільними зусиллями з Євросоюзом ми в GIZ Ukraine разом з Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини хочемо забезпечити системні зміни, які допоможуть громадянському суспільству стати сильнішим та впливовішим, надати підтримку українському народу. Наше спільне завдання – поліпшити життя у громадах, що розташовані у безпосередній близькості до фронту та приймаючих громад”, – сказав Хольцер.

На його думку, потрібно працювати над посиленням впливу громадських організацій та активізацією підтримки їхньої діяльності у громадах.

Під час конференції також ішлося про розвиток громадського сектору через менторство та підтримку інституційної спроможності неурядових організацій. Учасники обговорювали стратегії фінансової сталості, залучення ресурсів і створення партнерських мереж між організаціями.

Окрему увагу під час заходу приділили співпраці між ГО та місцевою владою. Дискусії торкалися питань побудови довіри, ефективного партнерства та реалізації спільних проєктів, які можуть принести довгострокові позитивні зміни для громад.

Міжнародні партнери висловили готовність підтримувати локальні організації, які демонструють високий рівень професіоналізму. Вони очікують, що ГО та органи місцевого самоврядування будуть активно співпрацювати, обмінюватися досвідом та впроваджувати інноваційні підходи до вирішення нагальних проблем.

Массімо Ла Роза

Старший радник гуманітарних програм Єврокомісії Массімо ла Роза підтвердив подальшу підтримку України.

"Громадянське суспільство є ключовим рушієм демократичних змін. ЄС готовий і надалі підтримувати ці ініціативи, сприяючи розвитку та стабільності в Україні. Наша спільна діяльність з Німецьким товариством міжнародного співробітництва в Україні надзвичайно важлива. Ми на початку нашого шляху співпраці. Вона надає значну підтримку українському народу, зміцнюючи організації громадянського суспільства. Сподіваюся, що ми набудемо багато корисного досвіду для всіх нас, зможемо повчитися одне в одного. Це дасть можливість зрозуміти, як ми можемо поліпшити життя людей, які живуть у зоні активних бойових дій, як робити разом ще більше для найвразливіших груп людей”, – наголосив Массімо ла Роза.

Під час першого дня учасникам було презентовано проміжні результати проєкту EMPOWER, який розпочав роботу в 2024 році та має на меті посилення інституційної спроможності громадських організацій, забезпечення комплексної підтримки вразливих груп населення і створення умов для якісного переходу від гуманітарного реагування до технічної співпраці на місцевому рівні.

Зокрема, проєкт підтримує реалізацію низки ініціатив громадських організацій, що працюють у прифронтових та деокупованих регіонах — Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Сумській і Дніпропетровській областях. Завдяки EMPOWER ці організації мають спроможність покращувати життя найбільш уразливих людей, робити його трохи безпечнішим і стабільнішим. Проєкт сприяє реалізації ініціатив, спрямованих на забезпечення базових потреб: житла, необхідних речей, гігієни, доступу до медичних і освітніх послуг. Це і правова допомога, і психосоціальна підтримка, і створення безпечних просторів, і турбота про дітей та людей у складних життєвих обставинах тощо.

Жером Койзен

Про посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через такі місцеві ініціативи розповів керівник проєкту EMPOWER Жером Койзен.

“Ми діємо по всій Україні. Сприяємо зміні екосистеми громадського сектору в Україні, коли громадські організації стають потужнішими, підвищують свою суспільну користь і, таким чином, збільшують рівень довіри до сектору в цілому, з боку міжнародних донорів в першу чергу. У нас є дві місії у цьому проєкті. Насамперед, ми хочемо підтримати місцеві громадські організації, які мають свої термінові потреби. Географія нашої діяльності – 6 регіонів, які розташовані найближче до лінії фронту. Друге завдання – зміцнити спроможність організацій громадянського суспільства, ми це робимо через тренінги, роботу менторської мережі. У нас багато партнерів – 34 організації. Вони роблять неймовірні речі. Часто – у дуже небезпечних умовах”, – сказав Жером Койзен.

Своєю чергою громадський діяч, радник міністра соціальної політики України Юрій Юзич розповів про роль держави у врегулюванні екосистеми гуманітарної допомоги.

“Вже рік в Україні у повному режимі працює автоматизована система гуманітарної допомоги, яку розробило Міністерство соціальної політики. Вона дає можливість ввозити гуманітарну допомогу без сплати податків і дає можливість розуміти не лише масштаби, сухі цифри щодо наданої допомоги, а й якість такої допомоги. В автоматизованій системі – 11 тисяч отримувачів гуманітарної допомоги. Це – громадські організації, благодійні об’єднання, різні комунальні заклади, інституції, які працюють щодо залучення гуманітарної допомоги з-за меж України. Згідно з нашою статистикою, найбільш затребуваними (та найбільше ввозиться в Україну) є продукти харчування”, – наголосив Юрій Юзич.

За його словами, державі необхідно законодавчо прописати критерії визнання доброчесних організацій.

“Наша держава на шляху до Євросоюзу, тому необхідно дуже інтенсивно впроваджувати механізми державної верифікації доброчесних організацій. Вона дасть також можливість державі підтримувати такі організації. Зокрема, щодо компенсації дорожніх витрат, інституційної підтримки тощо. Також посилить довіру у співпраці між самими неурядовими організаціями”, – сказав Юрій Юзич.

Протягом другого дня конференції представники громадських організацій, які є партнерами проєкту EMPOWER, мали змогу почути виступи та дискусії провідних фахівців у сферах фандрейзингу, ІТ-технологій та інших. Учасники дізналися багато корисної інформації, що сприятиме покращенню роботи їхніх організацій. Однією з основних тем було забезпечення фінансової стійкості через ефективні стратегії фандрейзингу. Крім того, були розглянуті інструменти взаємодії громадянського суспільства та влади, зокрема успішні кейси підтримки вразливих категорій населення через ефективну співпрацю неурядових організацій з місцевими органами влади.

У коментарі Укрінформу керівник проєкту EMPOWER Жером Койзен наголосив, що на реалізацію проєкту планують виділити додаткові кошти, щоб розширити діяльність з підтримки найвразливіших груп й на інші регіони України. “Проєкт розпочався у червні минулого року. І на сьогодні проєктом охоплено 6 регіонів та 20 тисяч бенефіціарів. Надалі ми плануємо масштабувати проєкт на регіони, у яких зараз мешкає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб. За рахунок додаткового фінансування ми плануємо залучити ще більше громадських організацій до співпраці. Наступний конкурс для ГО плануємо провести восени”, – поінформував Койзен.

Він підкреслив, що міжнародні партнери високо цінують роботу громадських організацій, з якими співпрацюють.

“Вони працюють у наднебезпечних умовах, за обмежених ресурсів. І це двостороння співпраця, ми вчимося одне в одного. І плануємо у майбутньому ще більше обмінюватися практичним досвідом та знаннями”, – сказав керівник проєкту EMPOWER.

Подія відбулась у межах проєкту ”Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)”, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним директоратом Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.

Фото: EMPOWER

Реклама, згідно з пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України№2849-IX від 31.03.2023.

Євросоюз Німеччина Гроші Громадянське суспільство

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь