Серед Праведників народів світу понад 2,5 тисячі українців – Зеленський

Серед Праведників народів світу понад 2,5 тисячі українців – Зеленський 14.05.2024 10:06 Укрінформ Президент України Володимир Зеленський наголосив, що почесним званням Праведників народів світу відзначені 2 659 українців та українок.

Як передає Укрінформ, про це глава держави написав у Телеграмі.

«Сьогодні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. 2 659 українців та українок відзначені почесним званням Праведників народів світу. Кожна така історія – це врятоване людське життя та особиста перемога конкретної людини над злом нацизму», – наголосив Зеленський.

За його словами, у найтемніших обставинах, коли наші люди ще не могли знати, коли закінчиться війна, вони не зраджували найкращого, що є в серці кожного. Ризикуючи собою, вони рятували тих, кому нацисти несли загибель.

«Ми памʼятаємо і шануємо цю сміливість та людяність. Україна наслідує серця, які залишалися на боці добра та перемогли, і ніколи не пробачить тих, хто зараз відтворює ненависть ХХ століття й несе війни іншим народам. Життя переможе!» – підкреслив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, постанову про встановлення 14 травня Днем пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, Верховна Рада ухвалила 2 лютого 2021 року.

Україна Праведники світу Зеленський

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь