Сотні вікових сосен: у зоні відчуження ЧАЕС аудитори виявили незаконні «санітарні рубки»

Сотні вікових сосен: у зоні відчуження ЧАЕС аудитори виявили незаконні «санітарні рубки» 21.06.2024 16:47 Укрінформ У компанії «Північна Пуща», яка перебуває у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, виявили порушень на загальну суму у 264 млн грн, з яких майже 120 млн грн – збитки від неправомірної рубки лісу.

Про це повідомила Державна аудиторська служба України, передає Укрінформ.

«Державні аудитори в рамках контрольних заходів Державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща», яке перебуває у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), викрили ряд серйозних порушень. Зокрема, встановлено, що на площі 29,4 га ДСП «Північна Пуща» проводилися суцільні «санітарні рубки» з порушенням законодавства, – без застосування процедури оцінки впливу на довкілля», – йдеться в повідомленні.

За підрахунками аудиторів, неправомірна рубка лісових насаджень завдала шкоди на суму 4,7 млн грн.

Ще одна, більш масштабна неправомірна рубка лісу була виявлена на території одного з лісництв, що входить до ДСП «Північна Пуща». Зафіксовано зрізаними сотні вікових сосен, що, за попередньою оцінкою, завдало державі збитків на суму 114 млн грн.

Фахівці Держаудитслужби з’ясували, що через неефективне управління підприємство потерпає від хронічного недофінансування, більшість активів «Північної Пущі» були списані або втрачені, а укладання невигідних контрактів призвело до багатомільйонних збитків.

Крім того, попри те, що підприємство має велику заборгованість по зарплатах для працівників, це не завадило ДСП збільшити витрати на надмірні надбавки керівництву.

«Таким чином, загальна сума збитків та порушень, виявлених аудиторами під час перевірки фінансової діяльності ДСП «Північна Пуща», сягає 264 млн грн», – зазначають в Держаудитслужбі.

Наголошується, що матеріали контрольних заходів будуть передані правоохоронним органам для подальшого відшкодування заподіяних збитків та притягнення винних до відповідальності.

Як повідомлялося, за матеріалами внутрішніх перевірок ДП «Ліси України» правоохоронні органи розслідують 254 справи щодо зловживань у державних лісгоспах.

Фото ілюстративне: lexinform.com.ua

Аудит Ліс Чорнобильська зона

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь