Спротив російській окупації Криму: як це було 10 років тому

Спротив російській окупації Криму: як це було 10 років тому Фото 26.02.2024 10:00 Укрінформ В Україні – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Із захоплення півострова десять років тому розпочалася сучасна російсько-українська війна.

Укрінформ підготував добірку фото, які демонструють, як тисячі жителів півострова, зокрема, кримські татари, чинили спротив окупації, виходили на мітинги, акції протесту проти перебування російських військ у Криму, бойкотували «референдум».

Саме Автономна Республіка Крим стала першим об’єктом агресії РФ проти України. Задовго до її окупації Росія створила там потужну агентурну мережу, що дестабілізувала суспільно-політичну обстановку. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – в цей день збройні сили Російської Федерації вперше порушили порядок перетину державного кордону України через Керченську протоку, що було офіційно зафіксовано.

Російські спецслужби 26 лютого зімітували масове невдоволення «київською владою» жителів Сімферополя та організували зібрання прихильників «русской весны» перед кримським парламентом. Однак на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі людей чинити спротив російській окупації. Вони заявили світу про цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь