Суддя Львов заявив, що його незаконно звільнив Князєв – суд продовжить розгляд апеляції 12 червня

Суддя Львов заявив, що його незаконно звільнив Князєв – суд продовжить розгляд апеляції 12 червня 30.05.2024 16:53 Укрінформ Шостий апеляційний суд 12 червня продовжить розгляд апеляції Верховного Суду на рішення Київського окружного адмінсуду про поновлення на посаді судді ВС Богдана Львова, якого раніше звільнили через виявлений російський паспорт.

Як передає кореспондент Укрінформу із посиланням на онлайн-трансляцію засідання, відповідне рішення ухвалив головуючий у справі суддя Андрій Кучма.

Під час судового засідання у четвер Львов і його адвокат зазначали, що на їх думку, до Львова не можна застосовувати статтю 126 Конституції про обов’язковість українського громадянства для суддів, оскільки вона набула чинності у 2016 році, а йому інкримінують отримання російського громадянства значно раніше – у 2012 році. Хоча, за його словами, він це також спростовує.

«Лише після вересня 2016 року вчинення суддею дій щодо набуття громадянства іншої держави має наслідком припинення його повноважень судді», – сказав адвокат.

Крім того, Львов заявив, що колишній голова Верховного суду Всеволод Князєв не мав права звільняти його з посади судді ВС, оскільки це повноваження Вищої ради правосуддя.

У свою чергу представник ВС зазначила, що відрахування Львова зі штату суду відбулося через «імперативну норму закону, яка зобов’язує видати наказ про відрахування зі штату у зв’язку з набуттям громадянства іншої держави».

«Статус судді несумісний з громадянством іншої держави, тому не важливо, коли було отримане громадянства. Наслідком виявлення цього є припинення повноважень і відрахування зі штату суду», – сказала представник ВС.

Як повідомлялося, 10 січня суддя Київського окружного адміністративного суду Альона Кушнова задовольнила позов Богдана Львова і ухвалила рішення про його поновлення у штаті Верховного суду.

Крім того, суд постановив стягнути з ВС заробітну плату Львова за час «вимушеного прогулу».

У свою чергу Верховний суд оскаржив це рішення у Шостому апеляційному адміністративному суді.

15 вересня 2022 року журналісти програми "Схеми" оприлюднили розслідування про те, що Львов, який має доступ до державної таємниці, виявився громадянином Російської Федерації. Журналісти опублікували документи, відповідно до яких Львов став громадянином РФ ще у 1999 році, вже працюючи суддею в Україні, а у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя. Журналісти встановили, що в день подання заяви він перебував у Москві. В обох випадках письмова заява оформлена від його імені.

У розслідуванні йдеться, що факт наявності російського громадянства суддя приховав від конкурсної комісії, яка у 2017 році обрала його до реформованого Верховного суду. Згідно з Конституцією, набуття суддею громадянства іншої країни є підставою для припинення його повноважень.

26 вересня у Верховному суді поінформували, що СБУ скасувала Львову доступ до державної таємниці.

3 жовтня у ВС оприлюднили інформацію, що СБУ за результатом перевірки з’ясувала: Львов у 2012 році отримав російський паспорт замість паспорта громадянина РФ, який втратив чинність у 1999 році.

Також зазначається, що Львов, за даними податкового реєстру Російської Федерації, отримав податковий номер 774319527956, який міститься в реєстрі угод щодо нерухомого майна РФ стосовно квартири за адресою: 125565, Росія, Москва, вул. Ленінградське шосе, 88.

Сам Львов заперечує наявність у нього російського громадянства. Він також повідомив, що звернувся до правоохоронних органів з тим, щоб вони перевірили викладену журналістами інформацію. Львов стверджує, що документи, які свідчать про отримання ним російського громадянства, сфальшовані.

Суддя також заявив, що пройшов поліграф. Він оприлюднив висновки та заявив, що не причетний до отримання російського громадянства та паспорта РФ.

5 жовтня 2022 року тодішній голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував очільника Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату суду.

Верховний Суд Громадянство Апеляція

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь