ЮНІСЕФ передав Україні 40 автівок для медиків

ЮНІСЕФ передав Україні 40 автівок для медиків Фото 21.06.2024 18:33 Укрінформ ЮНІСЕФ за сприяння уряду Іспанії передав Міністерству охорони здоровʼя України 40 автомобілів для первинної ланки.

Автівки призначені для надання патронажної допомоги новонародженим на дому.

Про це на брифінгу, присвяченому передачі автівок, сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогоднішні автомобілі, які поїдуть у центри первинної медико-санітарної допомоги, підтримують ту ініціативу, яку ми реалізуємо разом з ЮНІСЕФ – забезпечення патронажем новонароджених дітей, які у тому числі і проживають у віддалених населених пунктах», – сказав Ляшко.

Як додав міністр, йтиметься не тільки про патронажні візити медсестер, а й про можливості доїзду сімейних лікарів у віддалені населені пункти.

ЮНІСЕФ передасть Міністерству охорони здоров’я України 40 автомобілів / Фото: Руслан Канюка. Укрінформ

Машини будуть доставлені до центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровської, Харківської, Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва.

«Домашні візити роблять якісну первинну медичну допомогу та послуги доступнішими для дітей від зачаття до двох років, — у період, який є вирішальним для формування мозку та нервової системи дитини. Домашні візити дають змогу на ранній стадії виявити проблеми та ризики, пов’язані зі здоров’ям, такі як пропущені планові щеплення, можливі порушення розвитку. Завдяки ранньому виявленню діти, їхні батьки та опікуни можуть терміново отримати потрібні їм послуги та підтримку», — сказала на брифінгу заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса.

Автомобілі закуплені ЮНІСЕФ за підтримки уряду Іспанії й національних комітетів ЮНІСЕФ в Іспанії та Нідерландах.

«Сьогоднішня подія відображає солідарність Іспанії з хоробрим народом України, який має витримати важкі обставини, спричинені цією жахливою війною. Ця важлива ініціатива дозволить дітям на ранніх стадіях розвитку, які проживають у віддалених районах, а також їхнім батькам або опікунам отримати доступ до базових медичних послуг завдяки візитам кваліфікованих медсестер», — сказав під час брифінгу Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда.

Як повідомлялося, у 2023 році ЮНІСЕФ передав 70 автомобілів для 65 центрів первинної ланки у восьми областях України. Програма «Турбота з народження вдома» діє у 12 пілотних областях України: Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Чернігівській, Київській та місті Києві.

Автомобіль Медицина Медики ЮНІСЕФ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь