Від початку повномасштабної війни за кордон виїхали трохи більше ніж 4 мільйони українців – Лібанова

Від початку повномасштабної війни за кордон виїхали трохи більше ніж 4 мільйони українців – Лібанова 18.12.2024 18:46 Укрінформ Чисельність українців, які виїхали з початку повномасштабного вторгнення, може бути трохи більшою за 4 млн осіб, але про 6, 7 або 8 млн говорити не варто.

На цьому під час дискусії «Українці за кордоном та в окупації: виклики повернення та політика громадянства» наголосила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова, передає Укрінформ.

«Сьогодні за кордоном може бути трохи більш як 4 млн воєнних мігрантів з України. Я не коментую цифри по Росії через відсутність достовірної інформації, якість оцінки і таке інше. Водночас ні про які 6, 7 або тим більше ніж 8 млн наших мігрантів говорити не варто», – сказала Лібанова.

Посилаючись на дані Євростату, вона зазначила, що третину із зареєстрованих в країнах ЄС біженців становлять діти та підлітки віком до 18 років, ще близько 6% – люди віком 65+ років. Решта – це українці від 18 до 64 років, тобто працездатна категорія наших співгромадян.

Ще приблизно 3 млн українців є так званими трудовими мігрантами, які виїхали за кордон іще до 24 лютого 2022 року.

«Сьогодні дуже важко говорити, хто із цих людей повернеться або не повернеться в Україну, тому що відповідне рішення вони будуть приймати не сьогодні, а через певний час. І все залежатиме від їхнього погляду на ситуацію в Україні на той момент і ситуацію в країні перебування, зокрема, наявність допомоги. Якщо в країнах прихистку перестануть платити щедру допомогу, не виключено, що частина наших людей повернеться», – додала Лібанова.

Також вона розповіла, що переважна більшість українців сконцентрована у чотирьох країнах – Німеччині (близько 1,2 млн), Польщі (близько 1 млн). Ще десь 300 тис. українців проживають наразі у Чехії.

«Четверта країна – Велика Британія, але точних даних по наших мігрантах там у мене немає. Проте хочу підкреслити: в цю країну люди їдуть не для того, щоб повертатися. Британці не заохочують сидіння на соціальних виплатах, тому якщо наші люди вже знаходять там собі роботу, навряд чи вони будуть їхати в Україну», – сказала експертка.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 4 грудня ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у Міністерство національної єдності України.

Очільником відомства став новопризначений віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності України Олексій Чернишов.

Нове відомство інституційно посилить політику щодо українців, яким довелося виїхати за кордон у різні роки. Зокрема, працюватиме над розробленням і впровадженням програм щодо повернення українців з-за кордону.

Мігранти Україна Росія Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь