В Україні оголосили 40 військовим РФ підозру у сексуальному насильстві під час війни

В Україні оголосили 40 військовим РФ підозру у сексуальному насильстві під час війни 04.03.2024 18:41 Укрінформ Українські правоохоронці оголосили про підозру у скоєнні під час війни злочинів, пов'язаних із сексуальним насильством, 40 російським військовослужбовцям.

Про це повідомила заступниця генпрокурора Вікторія Літвінова на конференції "Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки", передає кореспондент Укрінформу.

"ОГП вже повідомив про підозру 40 військовослужбовця РФ, вже скеровано до суду 17 обвинувальних актів щодо 25 осіб", – сказала заступниця генпрокурора.

За її словами, двох осіб уже засуджено до 12 та 10 років позбавлення волі відповідно.

Станом на сьогодні прокурори та слідчі зафіксували 274 факти СНПК. "Серед постраждалих – 177 жінок, 97 чоловіків та 13 неповнолітніх. …Найбільша кількість постраждалих була зафіксована у Херсонській області – близько 80 осіб, на Донеччині – 73 особи, на Київщині – 53 особи", – поінформувала Літвінова.

Вона додала, що випадки сексуального насильства були зафіксовані в усіх областях, де побували окупанти.

Як повідомлялося, в Україні стартував пілотний проєкт невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом. У межах тестової фази з 1 по 31 березня виплати отримають 40 постраждалих.

Підозра Російські військові Війна Війна з Росією Сексуальне насильство

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь