В Україні потенційно заміновані 144 тисячі квадратних кілометрів

В Україні потенційно заміновані 144 тисячі квадратних кілометрів 01.07.2024 16:43 Укрінформ Потенційно замінованими в Україні залишаються 144 тисячі квадратних кілометрів.

Про це заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий повідомив під час зустрічі з делегацією Японського агентства міжнародної співпраці (JICA), передає Укрінформ із посиланням на МВС.

Фото: МВС

Однією з найголовніших тем перемовин стало питання замінованості України на фоні повномасштабного вторгнення Росії.

Як поінформував Драпʼятий, завдяки зусиллям українських саперів та підтримці міжнародних партнерів, Україні вдалося розмінувати частину раніше забруднених територій.

“Так, внаслідок повномасштабного вторгнення РФ понад 144 тисячі квадратних кілометрів України вважаються потенційно замінованими. Понад рік тому цей показник складав 174 тисячі квадратних кілометрів”, – зазначив він.

Драп’ятий подякував японським парнерам за допомогу в гуманітарному розмінуванні території України, зокрема за тренінги для українських операторів, з експлуатації машин для розмінування Nikken.

За словами старшого помічника директора Департаменту управління та розбудови миру Японського агентства міжнародного співробітництва JICA Хірото Камііші, японські “експерти будуть ще активніше працювати, аби якомога швидше організувати нові тренінги для українських спеціалістів”. "Наші двері завжди відчинені для співпраці”, – наголосив він.

Також сторони обговорили реалізацію проєкту щодо відбудови та модернізації одного з тренінгових центрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який здійснюється у межах “Програми екстреного відновлення”.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Японії готовий спільно з Україною організувати і прийняти Конференцію з протимінної діяльності в Україні, яка відбудеться восени 2025 року.

Японія Мінування МВС Розмінування Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь