В Україні відзначають День інженерних військ, ракетних військ та артилерії

В Україні відзначають День інженерних військ, ракетних військ та артилерії 03.11.2023 08:40 Укрінформ В Україні 3 листопада відзначається День ракетних військ і артилерії, а також День інженерних військ.

Про це повідомляє Укрінформ.

День ракетних військ і артилерії встановлено Указом Президента 1997 року. З 2014 року українські артилеристи виконують завдання з відбиття російської агресії.

Нині підрозділи ракетних військ і артилерії змінили підходи до принципів та способів ведення бойових дій, напрацювали ефективну систему, коли з артилеристами й ракетниками комплексно взаємодіють усі інші засоби ураження — до авіації включно.

Відео: Генеральний штаб ЗСУ

Надані країнами-партнерами високоточні ракетно-артилерійські системи почали відігравати одну з ключових ролей. Завдяки їм було створено далекобійний «вогневий кулак».

За час російсько-української війни сотні військовослужбовців підрозділів ракетних військ і артилерії відзначені державними нагородами.

День інженерних військ встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року.

Інженерні війська виконують надзвичайно складну та відповідальну місію – інженерне забезпечення підрозділів у кожному з видів та родів військ ЗСУ.

У загальній структурі ЗСУ вони належать до спеціальних військ. Інженерні війська – це війська переднього краю. У воєнний час атаку розпочинають саме вони, забезпечують мотострільцям і танкістам просування вперед. Військові інженери проробляють проходи в мінних полях і загородах ворога, розчищають завали і руйнування для забезпечення руху своїх військ, проводять розмінування місцевості, будівель, доріг, аеродромів, станцій, вулиць. У мирний час солдати інженерних військ працюють над виявленням і знищенням мін, снарядів, гранат; займаються утилізацією морально і фізично застарілих інженерних боєприпасів, техніки та майна.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вже привітав військовослужбовців ракетних військ і артилерії з професійним святом.

"Вітаю наших захисників та захисниць, які щодня надають підтримку нашій піхоті, вражають сили й засоби противника, знищують особовий склад і важку техніку ворога. Дякую кожному та кожній за героїзм, відданість, мужність та професіоналізм. Дякую за влучний вогонь і знищення бойового потенціалу супротивника. Ви наша непохитна міць", – зазначив спікер.

Він також ушанував воїнів, які віддали свої життя, виконуючи військовий обовʼязок.

Стефанчук додав, що вітає також війська інженерного забезпечення з професійним святом.

«День інженерних військ! Вітаю наших захисників і захисниць, які здійснюють інженерне забезпечення у найскладніших умовах, часто — впритул до ворога», – зазначив він.

Спікер українського парламенту висловив слова вдячності кожному й кожній, хто попри ризик і небезпеку, проводить інженерну розвідку місцевості й обʼєктів, займається обладнанням районів зосередження та рубежів, зводить переправи й безпечні проходи через мінні поля, розчищає шляхи від завалів і супроводжує військо.

«Дякую за ваш героїзм та щоденний подвиг. Вічна слава й вічна памʼять усім, хто загинув у боротьбі за незалежність і суверенітет України», – додав Голова ВР.

Агресія РФ Війна Військові Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь