Визволення десятьох цивільних відбулося в межах 53-го обміну полоненими – Коордштаб

Визволення десятьох цивільних відбулося в межах 53-го обміну полоненими – Коордштаб Фото 29.06.2024 04:29 Укрінформ У результаті вже 53-го обміну з  російської неволі увечері 28 червня були визволені десятеро політичних бранців Кремля та незаконно засуджених українців.

Про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Фейсбуку, передає Укрінформ.

«Сьогодні завершився 53-й обмін, який розпочався 25 червня з визволення 90 Захисників. До України вдалося повернути ще 10 цивільних громадян, які були незаконно затримані на окупованих територіях, зокрема в Криму, а також в Білорусі», – йдеться в повідомленні.

Серед звільнених – двоє священників Української греко-католицької церкви Іван Левицький та Богдан Гелета, які були затримані окупаційною владою у Бердянську в листопаді 2022 року.

Також Україні вдалося повернути незаконно засудженого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, активіста та журналіста Нарімана Джеляла. Він був затриманий російськими силовиками в Криму ще у вересні 2021 року та незаконно засуджений окупаційним судом до 17 років позбавлення волі.

«Додому повертається мистецтвознавиця та наукова співробітниця Горлівського художнього музею Олена Пєх, яку окупанти з 2018 року тримали в ув’язненні.  Ще один політичний бранець Валерій Матюшенко був затриманий окупаційними військами на Донеччині ще у липні 2017 року, згодом незаконно ув’язнений до 10 років позбавлення волі», – розповіли в Коордштабі.

Україні також вдалося повернути декількох цивільних громадян, незаконно затриманих та засуджених в Білорусі. Серед звільнених, зокрема, Микола Швець, якого білоруська влада звинуватила у підриві російського військового літака далекого радіолокаційного виявлення А-50 на аеродромі в Мачулищах.

Відзначається, що звільнення цивільних українців відбулося за посередництва Святого Престолу.

«Всього в рамках 53-го обміну вдалося повернути додому 100 українських громадян. Загалом з російської неволі вже звільнено 3310 українців», – додали в Коордштабі.

Як повідомлялося, увечері 28 червня Володимир Зеленський заявив, що з російського полону вдалося повернути ще десятьох цивільних громадян України, серед  них – заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Фото: Коордштаб, Фейсбук

Джелялов Обмін Полонені

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь