Вперше за час існування «Доступних ліків» бюджет програми був використаний до завершення року – Ляшко

Вперше за час існування «Доступних ліків» бюджет програми був використаний до завершення року – Ляшко 16.12.2024 17:30 Укрінформ Вперше за роки існування програми «Доступні ліки» її бюджет був використаний до завершення року.

Про це в інтервʼю Укрінформу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«У 2024 році ті кошти, які планувалися в бюджеті на реімбурсацію, були використані вже у листопаді. Це свідчить, що люди користуються програмою. Але це не означає, що на грудень коштів на реімбурсацію не буде. Ми провели перемовини з Мінфіном, знайшли джерело фінансування і до кінця року додали в програму «Доступні ліки» ще 300 млн грн», – сказав Ляшко.

Таким чином, загальний бюджет програми «Доступні ліки» збільшився з 5,2 млрд грн до 5,5 млрд грн.

Як зазначив міністр, це стало можливим за рахунок не тільки додавання в програму нових позицій лікарських засобів та медвиробів, а й за рахунок запровадження нових механізмів, за допомогою яких люди у віддалених населених пунктах, у сільській місцевості, де мало або немає аптечних закладів, отримують доступ до препаратів із переліку «Доступних ліків».

Зокрема це спільна ініціатива МОЗ та «Укрпошти» «Укрпошта. Аптека». Також це мобільні аптечні пункти, маршрути яких вже охопили 644 населених пункти.

Окрім цього як зазначив Ляшко, в окремих регіонах, громадах лікарі первинної ланки, фельдшери можуть замовляти для своїх пацієнтів лікарські засоби через «Укрпошту» або мобільний аптечний пункт.

Також, як нагадав Ляшко, у 2024 році уряд спротив ліцензійні вимоги з тим, що аптечні пункти могли відкриватися у віддалених населених пунктах.

З 2025 року, як додав міністр, кожна аптека має укласти угоди з НСЗУ по програмі реімбурсації «Доступні ліки».

Як повідомлялося, реєстр ліків, які підлягають реімбурсації, містить майже 600 життєво важливих препаратів.

Програма «Доступні ліки» охоплює 9 напрямів: серцево-судинні захворювання, діабет І і ІІ типу, нецукровий діабет, хронічні обструктивні захворювання легень, бронхіальна астма, розлади психіки та поведінки, епілепсія, хвороба Паркінсона, знеболення для паліативних хворих та ін.

З жовтня 2023 року пацієнти з цукровим діабетом І типу почали отримувати тест-смужки для вимірювання рівня цукру в межах програми реімбурсації.

З 2025 року програму «Доступні ліки» розширять ще на понад 30 нових діючих речовин. Розширення програми відбувається в межах ініціативи «Зимова підтримка», запровадженої Урядом за підтримки Президента України. На наступний рік на «Доступні ліки» в бюджеті передбачено 6,6 млрд грн.

Бюджет Доступні ліки Ляшко

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь