ВР планує заборонити медикам рекламувати ліки і отримувати бонуси від фармкомпаній

ВР планує заборонити медикам рекламувати ліки і отримувати бонуси від фармкомпаній 07.06.2024 19:22 Укрінформ Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності».

Як повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, документ розроблено на виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, передає Укрінформ.

«250 голосів за законопроєкт № 10293, який розширює перелік обмежень для лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації з метою недопущення призначення лікарських препаратів під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів. Йдеться про роздачу сувенірної та брендованої продукції, премії та бонуси, повернення частини коштів за призначення лікарських засобів конкретного виробника, участь в конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників в обмін на призначення конкретних лікарських засобів, подарунки та інші вигоди», — прокоментував міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Як зазначається, законопроєкт визначає чіткі обмеження для лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації.

Зокрема, фармацевти під час відпуску лікарських засобів на прохання покупців будуть зобов’язані надавати достовірну інформацію про наявні аналоги, які можуть бути еквівалентними за своєю дією, складом або ефективністю. Також забороняється приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.

Під заборону потрапляє й виписування лікарських препаратів на бланках, які містять рекламну інформацію чи сприяють контролю за частотою призначення. Обмеження поширюватимуться також на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні» (№ 10372), який дозволить закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій та створити правові підстави для делегування працівникам сфери охорони здоров’я, об’єднаним у самоврядні організації, окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади.

Ліки МОЗ Законопроєкт Верховна Рада

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь