У Бучанському районі за час окупації росіяни вбили понад 1700 людей, з них – 43 дитини

У Бучанському районі за час окупації росіяни вбили понад 1700 людей, з них – 43 дитини 31.03.2025 17:33 Укрінформ Упродовж окупації Бучанського району у 2022 році росіяни вбили більше 1700 людей.

Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у рамках саміту «Буча-2025», передає кореспондент Укрінформу.

Глава уряду нагадав, що звільнення Бучі три роки тому стало одним із переломних моментів російсько-української війни, адже українські війська витіснили ворога з Київщини та зірвали його плани захопити столицю.

"В Бучі та в інших громадах області нам (після деокупації – ред.) вдалось відкрити страшні злочини, але в перші дні перед нами постала страшна картина. Тут росіяни вчинили небачений на теренах Європи XXI століття акт геноциду. Розстріляні авто з людьми, тіла мирних жителів на вулицях міст та сіл, вбивство дітей і жінок, масові викрадення цивільних. Лише в Бучанському районі за час короткої окупації ворог убив більше ніж 1700 людей. По всій Київщині кількість жертв – в рази більша", — сказав Шмигаль.

Прем'єр наголосив, що злочини росіян задокументовані, і позиція України залишається незмінною: кримінальна відповідальність цих злочинців, а також фінансова відповідальність Росії за військову агресію, тобто конфіскація заморожених на заході російських активів. Глава уряду зауважив, що російські активи мають спрямувати на відбудову житла та інфраструктури, зруйнованих агресією. Він нагадав, що за останньою оцінкою Світового банку, на це буде потрібно 524 мільярди доларів.

"Рани Бучі ніколи не загояться до кінця. Так само як і рани Маріуполя, Ізюма, Оленівки, Краматорська, багатьох інших точок, точок нашого болю на мапі України, на мапі Європи. Ми пам'ятаємо про жертви російського терору. Ми шануємо героїв-визволителів. Ми робимо все, щоб ворог відповів і заплатив за скоєні лиходійства. Це – одна з ключових умов для досягнення справедливого і сталого миру", — наголосив Шмигаль.

Глава уряду додав, що Україна розраховує на підтримку держав-партнерів, міжнародних організацій, усіх людей доброї волі.

Виконувач обов'язків генерального прокурора Олексій Хоменко під час саміту "Буча-2025" повідомив, що за 30 днів окупації російські військові вбили 1800 мирних жителів, у тому числі 43 дитини.

"Лише за 30 днів окупації у Бучанському районі було вчинено понад 9 тисяч воєнних злочинів, вбито 1800 мирних мешканців, серед яких 43 – діти, знищено 3800 будівель. За результатами розслідування цих кримінальних проваджень понад 170 особам повідомлено про підозру і 21 воєнного злочинця засуджено", – сказав Хоменко.

За його словами, тоді весь цивілізований світ побачив, на що готова диктатура, щоб знищити демократію. В. о. генпрокурора наголосив, що "бучанська різанина була не випадковою" – це була спланована акція, яка не просто толерувалася, а заохочувалася найвищим керівництвом РФ.

Він наголосив, що Україна невпинно працює над притягненням винних до відповідальності.

"Ми працюємо разом із партнерами для забезпечення відповідальності на міжнародному рівні. Зокрема, понад 25 країн проводять власні розслідування воєнних злочинів. Є перші підозри і навіть вирок. Ми продовжуємо співпрацю з МКС, який видав арешти на 6 представників вищого військового та політичного керівництва РФ. Триває спільна робота спільної слідчої групи на базі Євроюсту", – зазначив він.

Хоменко подякував Верховній Раді за те, що у перші дні війни у напівоточеному Києві було ухвалене законодавство, яке дало правоохоронцям змогу ефективно і у правовому полі розслідувати воєнні злочини.

"Також хотів би подякувати за неоціненну допомогу нашим партнерам, які надають нам не лише військову та економічну, а і юридичну підтримку. Ми продовжуємо на вас розраховувати і очікуємо на підтримку певних ініціатив, зокрема щодо збереження пам'яті про злочини РФ, засудження злочину геноциду, злочинів проти людяності та всіх воєнних злочинів", – заявив очільник ОГП.

За його словами, важливим елементом справедливості є компенсації постраждалим від війни.

"І РФ має понести покарання за акт агресії, оскільки це – найтяжчий міжнародний воєнний злочин, який призвів до десятків тисяч інших воєнних злочинів. Реальна справедливість можлива лише завдяки створенню Спецтрибуналу", – наголосив він, додавши, що українські прокурори та слідчі продовжують фіксувати злочинну діяльність російського режиму.

Як повідомлялося, три роки тому, 31 березня 2022 року, Сили оборони деокупували Бучу на Київщині.

Фото архівне

Буча Діти Загибель Воєнні злочини Шмигаль Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь