У магістратуру та аспірантуру цьогоріч очікується до 90 тисяч вступників – МОН

У магістратуру та аспірантуру цьогоріч очікується до 90 тисяч вступників – МОН 07.05.2024 13:43 Укрінформ У Міністерстві освіти та науки розраховують, що на вступні іспити в магістратуру та аспірантуру цьогоріч зареєструється від 80 до 90 тисяч вступників.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» сказав заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми очікуємо в районі 80-90 тисяч. Сьогодні – перший день реєстрації, реєстрація завершується 29 травня», – сказав Вінницький.

Як зазначив заступник міністра, станом на ранок 7 травня на єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) вже подано 386 заявок.

Він нагадав, ЄВІ складається з двох блоків: тест на загальні навчальні компетентності і тест на знання іноземної мови. Перша частина тесту налічує 30 завдань, друга – 27. Загалом іспит триватиме 1,5 години і є загальним іспитом для вступу в магістратуру.

Як зазначив Вінницький, відстрочка від мобілізації передбачена у тому випадку, якщо йдеться про продовження навчання, а не отримання другої вищої освіти.

«Якщо людина має бакалавра, вона може, вступивши на магістра, отримати відстрочку від мобілізації. Маючи магістра, вступивши в аспірантуру, може отримати відстрочку від мобілізації, пройшовши відповідні вступні випробування. А якщо йдеться про другу вишу освіту, то відстрочка від мобілізації не передбачається», – пояснив заступник міністра.

Як повідомляв Укрінформ, 7 травня розпочалася реєстрація для участі в ЄВІ та ЄФВВ, яка триватиме до 29 травня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Для реєстрації вступник має надіслати на офіційну електронну адресу приймальної комісії або з використанням іншого визначеного закладом вищої освіти каналу зв’язку скановані копії реєстраційних документів.

Міносвіти Вступна кампанія Реєстрація Єдині новини магістратура

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь