У Польщі набули чинності зміни до спецзакону про допомогу українцям

У Польщі набули чинності зміни до спецзакону про допомогу українцям 01.07.2024 14:15 Укрінформ У Польщі 1 липня набули чинності зміни до спецзакону про допомогу українським біженцям.

Сейм і Сенат ухвалили їх відповідно 15 і 22 травня, а 7 червня документ підписав президент Польщі Анджей Дуда, передає кореспондент Укрінформу.

Законом передбачено продовження до 30 вересня 2025 року легальності перебування і допомоги українцям, які прибули після повномасштабного вторгнення РФ.

Документом передбачається, що соціальна допомога за програмами "800+" (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) і "добрий старт" (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) надаватиметься українським сім’ям у випадку, якщо дитина ходить до польської школи.

В уряді пояснюють запровадження такої вимоги як вирівнювання шансів усіх дітей на здобуття базової освіти. У Польщі діє гібридна система освіти для українських дітей (близько 200 тис. їх ходять у польські школи, решта дистанційно навчається в українських), і влада нарікає, що не може перевірити, яким чином ці діти навчаються. В уряді вважають, що завдяки цим заходам у польських школах у новому навчальному році додасться 60-80 тис. українських дітей.

Іншим важливим нововведенням є можливість зміни статусу перебування українців у Польщі – з нинішнього тимчасового захисту на тимчасове перебування до трьох років. Для цього особі треба актуалізувати дані у базі PESEL UKR (ідентифікаційна система), подати відповідне прохання в електронному вигляді до воєводи за місцем проживання, а також відповідати вимозі наявності PESEL UKR станом на 4 березня 2024 року.

Водночас запроваджується нове правило підтвердження особи громадянина України, що претендує на отримання номера PESEL. Єдиним способом вважатиметься пред’явлення дійсного проїзного документа громадянина України.

Закон передбачає скасування одноразової соціальної допомоги в Польщі для українських воєнних біженців у розмірі 300 злотих (75 дол.), а також скасування грошової компенсації для власників приватного житла, які надавали проживання та харчування біженцям з України.

Як повідомлялося, у Польщі на сьогодні перебуває близько мільйона українських біженців.

Польща Україна Війна Біженці Соціальний захист Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь