У Польщі закликали біженців з України свідчити про воєнні злочини РФ

У Польщі закликали біженців з України свідчити про воєнні злочини РФ 08.03.2024 13:27 Укрінформ Генеральний прокурор України Андрій Костін і міністр юстиції та генпрокурор Польщі Адам Боднар закликали українців та українок, які наразі перебувають у Польщі, надавати свої свідчення правоохоронцям цієї країни про воєнні злочини РФ.

Відповідне відеозвернення оприлюднене у Фейсбуці Офісу генпрокурора України, передає Укрінформ.

"Якщо ви пережили воєнні злочини, скоєні Росією, або стали їх свідком, звертайтеся до найближчої поліцейської дільниці за місцем вашого перебування або до прокуратури. Для нас цінні будь-які дані: ваші покази, фото та відео. Кожен факт може стати вирішальним для доведення провини воєнних злочинців. Не мовчіть. Ваші свідчення – ваш внесок у перемогу", – сказав Костін.

За словами Боднара, Польща дуже активно залучена до процесу розслідування воєнних злочинів, скоєних в Україні.

"Польща входить до складу слідчої групи, допомагаючи українській стороні притягнути до відповідальності винуватців воєнних злочинів. Своєю чергою, є дуже важливий аспект, який цю відповідальність наближає, а саме – процес документування цих злочинів, які були вчинені в Україні. Можливо, саме ви могли бути свідками таких злочинів", – сказав генпрокурор Польщі.

Міністр юстиції Польщі закликав українців, якщо вони були свідками цих злочинів, свідчити про них у найближчі до них правоохоронні структури у Польщі.

За його словами, ці свідчення допоможуть в майбутньому притягти винних до відповідальності.

"Завдяки встановленню всіх фактів, завдяки співпраці польської прокуратури з українськими колегами ми можемо зібрати якомога більше матеріалів та доказів, щоб довести злочинний характер російської агресії, довести російські воєнні злочини. І польські прокурори також працюють над документуванням цих злочинів", – розповів Боднар.

Генпрокурор України зазначив, що сьогодні у всіх українців є одне бажання та одна мета – перемога над РФ.

"Та ми свідомі, що перемога не буде остаточною без перемоги справедливості. І для відновлення справедливості нам потрібна ваша допомога", – зазначив Костін, звертаючись до українців у Польщі.

Як повідомлялося, 16 січня Костін зустрівся у Варшаві з Боднаром і обговорив з ним співпрацю у розслідуванні воєнних злочинів РФ.

Польща Україна Біженці

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь