У російському полоні лишаються щонайменше 33 українських журналісти

У російському полоні лишаються щонайменше 33 українських журналісти 10.04.2025 23:20 Укрінформ У російському полоні наразі перебувають щонайменше 33 українських журналісти й Україна закликає представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Яна Браату використовувати усі наявні інструменти для реагування на ці російські порушення.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер.

"Щонайменше 33 журналісти та інші працівники медіа залишаються серед українських політичних в’язнів у російському полоні. Серед них: Олексій Бесарабов, Дмитро Штибліков, Дмитро Хилюк, Ірина Данилович, Владислав Єсипенко, Ірина Левченко, Сейран Салієв, Ернес Аметов, Азіз Азізов, Рустем Османов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Анастасія Глуховська", – сказав він.

Вітренко підкреслив, що Росія засудила захоплених українських журналістів до тривалих термінів ув’язнення за сфабрикованими обвинуваченнями та утримує їх полоні в нелюдських умовах під жорстким фізичним і психологічним тиском, що у більшості випадків дорівнює катуванням.

За його словами, загалом від початку агресії РФ понад 112 українських і іноземних журналістів побували у полоні або стали заручниками російських сил.

"За даними Інституту масової інформації, лише з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла понад 829 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Загинуло 102 журналісти. Серед останніх жертв — українська журналістка та редакторка Тетяна Кулик, убита у власному будинку в Київській області під час смертельної атаки дронами РФ в ніч на 26 лютого; Вікторія Рощина, відома своїми репортажами з тимчасово окупованих територій України, яка загинула у вересні минулого року під час етапування до Москви з СІЗО №2 у Таганрозі; а також Юрій Кірпік, продюсер проєктів Starlight Media, який загинув 13 березня 2025 року", – зазначив очільник української місії при ОБСЄ.

Він додав, що інші незаконно ув’язнені в Росії журналісти все ще живі та мають шанс на звільнення.

"Дозвольте ще раз наголосити на критичному значенні того, щоб Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ зберігав пильну увагу до випадків українських та іноземних журналістів, які були атаковані чи взяті в заручники та зазнають насильства в умовах російської агресії, і застосовував усі наявні інструменти відповідно до наданого мандата для реагування на ці грубі порушення", – підкреслив український постпред.

Також він закликав до розслідування та належної реакції з приводу російських ударів по об’єктам медіаінфраструктури в Україні.

Як повідомлялося, у ніч проти 26 лютого російський безпілотник влучив у будинок у селі Крюківщина Київської області, внаслідок чого загинули журналістка Укрінформу Тетяна Кулик – авторка і ведуча проєкту "Нація непереможних", яка виконувала обов’язки головного редактора Головної редакції мультимедіа, та її чоловік Павло Іванчов, хірург-онколог, завідувач кафедри хірургії Національного медичного університету.

Журналіст Війна Полонені Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь