У столиці відродили друковану версію «Вечірнього Києва»

У столиці відродили друковану версію «Вечірнього Києва» Фото 08.06.2024 10:54 Укрінформ Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка презентували друковану версію газети "Вечірній Київ".

Презентація видання відбулася 7 червні у навчальному закладі, повідомили Укрінформу в університеті.

«Я дуже радий, що таке чудове видання, як «Вечірній Київ», з такою багатолітньою історією, брендове видання, отримує зараз нове дихання і ренесанс. І я впевнений, що та команда, яка зібралася на факультеті журналістики Університету Грінченка, яка дуже інноваційна, яка дуже сучасна, буде розглядати «Вечірній Київ» як такий майданчик сучасної журналістики, сучасної редакції. Тому я дуже вражений професійним підходом, відповідальністю всієї команди до створення першого випуску», – наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

За його словами, дуже важливо, що під час війни, коли багато вітчизняних медіа (приблизно 30 – 40%), на жаль, закриваються, відбулося відродження «Вечірнього Києва».

В.о. ректора Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Олександр Турунцев зазначив, що сьогодні неможливо уявити наше життя без журналістів. «Саме від них, а в майбутньому – від вас, ми будемо дізнаватися про ті події, які відбуваються щодня у країні», – підкреслив він.

«У концепцію видання ми заклали досвід сучасних європейських часописів і зробили його першочергово наближеним до турбот киян. Це насамперед реальні історії людей, які успішно вирішують проблеми в умовах війни і надихають інших. Це й економічний блок, без якого важко уявити будь-який нинішній європейський часопис. Це і проблеми безбар’єрності, які на часі, й новини у сфері літератури та загалом культури. Словом, усе те, чим живе наша столиця, воно тут, у нашому виданні», – наголосила головна редакторка друкованої версії «Вечірнього Києва» Тамара Куцай.

За її словами, у важкий період відключень електроенергії та перебоїв із інтернетом друковані медіа набувають особливої актуальності.

Головною темою першого номера видання, приуроченого до Дня журналіста, стала тема медіа під час війни. Це і робота журналістів в зоні воєнних дій, і донесення правдивої інформації про події в Україні на закордонні ринки, і нові виклики, які долають зараз журналісти в своїй роботі.

Випускає друковану версію «Вечірнього Києва» на базі факультету журналістики редколегія, до складу якої увійшли знані журналісти-практики та видавці: Тамара Куцай, Мар’яна Ангелова, Олена Даниліна, Роман Ратушний, Надія Фіголь, Тетяна Файчук, Тетяна Видайчук, Ольга Головко. Доєднались до редколегії і студенти – майбутні журналісти, для яких видання стає стартовим майданчиком у майбутній професії.

Друк видання здійснює НМЦ видавничої діяльності Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Друкована версія «Вечірнього Києва» вийшла в кольорі на 36 шпальтах.

Нагадаємо, випуск друкованого варіанту "Вечірки" було припинено 2018 року. Загалом перший номер цієї газети побачив світ 118 років, 2 січня 1906 року.

Протягом такого тривалого періоду своєї діяльності газета зазнавала цензурних репресій та неодноразового закриття з боку російської й радянської імперської влади.

Томіленко Журналіст Київ Газета

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь