У Страсбурзі відкрили виставку світлин, присвячену полоненим українським журналістам

У Страсбурзі відкрили виставку світлин, присвячену полоненим українським журналістам Фото 31.10.2024 04:21 Укрінформ Фотовиставка «Розстріляна свобода слова», присвячена полоненим журналістам, відкрилась у Палаці Європи у Страсбурзі.

Як передає кореспондент Укрінформу, експозиція, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, стала частиною міжнародної конференції «Захист журналістів – багатосторонній діалог зацікавлених сторін».

На виставці представлено 10 портретів, автором яких є фотограф Євген Зінченко.

«Ці десять портретів – це людські долі. Для того, щоб європейські політики і діячі побачили за кожним прізвищем людську історію, ми міксуємо фото кожного з них до повномасштабного вторгнення з картинами наслідків російської агресії в Україні. Це і руйнування, це і полон. Ми показуємо великі жертви українських медійників заради правди», – зазначила перший секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Експозицію складають портрети загиблої в російському полоні Вікторії Рощиної, а також Дмитра Хилюка, Ірини Данилович, Ірини Левченко, Георгія Левченка, Ремзі Бекірова та інших журналістів.

«Фотографії кажуть більше, ніж слова. Сьогодні ми зібралися для нетворкінгу – журналісти, медійники, фахівці з різних сфер. Це чудова можливість обмінятися досвідом та найкращими практиками. І особливо важливо, що сьогодні ми бачимо презентацію України», – сказав на відкритті постійний представник Швейцарії при Раді Європи Клод Вільд.

Після церемонії відкриття відбувся показ документального фільму «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова.

За даними Ради Європи, понад 30 українських журналістів наразі незаконно утримуються російськими окупаційними силами за сфабрикованими звинуваченнями.

Як повідомляв Укрінформ, 2 жовтня ПАРЄ ухвалила першу резолюцію, яка стосується українських цивільних та військових полонених. Документ закликає до постійного міжнародного тиску на Російську Федерацію з метою звільнення затриманих журналістів та надання негайного доступу незалежним міжнародним органам для перевірки умов, в яких вони утримуються.

У резолюції вперше є окрема згадка про полонених журналістів.

Фото: НСЖУ

Журналіст Рада Європи Фотовиставка Полонені

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь