У Варшаві презентували українсько-польсько-американський довідник з кібербезпеки та стійкості

У Варшаві презентували українсько-польсько-американський довідник з кібербезпеки та стійкості 20.12.2024 21:09 Укрінформ На «Форумі стійкості Варшава-Київ» у столиці Польщі презентували унікальний українсько-польсько-американський довідник з кібербезпеки, надійності та стійкості у критичній інфраструктурі.

У коментарі Укрінформу один з розробників посібника – завідувач кафедри комп’ютерних систем і мереж Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського, заслужений винахідник України Валерій Харченко зазначив, що довідник дуже важливий особливо зараз, в умовах протидії зовнішній агресії.

«Унікальність довідника в тому, що в ньому проблема безпеки розглядається комплексно, з точки зору не лише кібербезпеки, а й функційної безпечності, тобто мінімізації ризиків аварій, загибелі тощо. Це більш комплексний погляд на безпеку: рівень інформаційних, операційних та екологічних технологій», – констатував Харченко.

За його словами, практичним застосуванням довідника є його використання для забезпечення стійкості української індустрії, енергетики і транспорту.

«Індустрія зараз суттєво децентралізувалася, і це дозволяє нашій країні виживати. Важливість цього посібника полягає ще й у тому, що ми даємо певні практичні рекомендації, як оцінювати і забезпечувати безпеку індустріального сектору, який задіяний в оборонному комплексі», – наголосив український експерт.

За його словами, в посібнику також розглядається поняття культури безпеки, що дає можливість готувати кваліфіковані кадри у галузі безпеки.

Харченко додав, що створення посібника є результатом роботи кафедри комп’ютерних систем, мереж і кібербезпеки Національного аерокосмічного університету разом із польськими та американськими колегами.

Як повідомляв Укрінформ, під час форуму заступник глави МВС Польщі Вєслав Леснякевич заявив, що його країна готова прийняти у зимовий період чергову хвилю біженців з України.

Кібербезпека Польща США Україна Варшава

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь