У ЗСУ заявили, що у листопаді до армії повернулися 6 тисяч військових після СЗЧ

У ЗСУ заявили, що у листопаді до армії повернулися 6 тисяч військових після СЗЧ 03.12.2024 17:58 Укрінформ У листопаді після самовільного залишення військової частини до лав Збройних сил повернулись 6 тисяч військових.

Про це на брифінгу в Укрінформі щодо основних аспектів діяльності Військової служби правопорядку (ВСП) ЗСУ повідомив начальник запобігання вчиненню, виявлення і припинення правопорушень – заступник начальника Головного управління ВСП ЗСУ полковник Олександр Гринчук.

«Протягом останнього місяця 6 тисяч військовослужбовців добровільно повернулися у військові частини», – повідомив Гринчук, додавши, що загалом 40-60% військових, які вчинили СЗЧ, добровільно повертаються у частини.

Водночас він не назвав загальну кількість військових які залишили місця служби чи дезертирували, оскільки ця тема вкрай чутлива.

Гринчук нагадав, що 29 листопада набув чинності закон, який дозволяє повернення на військову службу без покарання військовослужбовців, що вперше самовільно залишили військові частини або дезертирували до 29 листопада 2024 року та добровільно повернуться до місця служби до 1 січня 2025 року.

За його словами, ухвалений парламентом закон дозволяє таким військовим продовжити службу без конфліктів із законодавством.

Як наголосили на брифінгу, командир військової частини зобов’язаний протягом 72 годин після повернення військовослужбовця продовжити дію його контракту, відновити грошове, продовольче, речове та інші види забезпечення. Соціальні гарантії та пільги поновлюються з моменту повернення, але грошові виплати за період відсутності в частині не здійснюються.

Також визначено механізм, який забезпечує повернення таких військовослужбовців. Зокрема, військові після СЗЧ будуть розподілені в батальйони резерву армійських корпусів оперативного резерву, а далі – у визначені військові частини (крім тієї, яку вони самовільно залишили). Адже за результатами опитування військові із СЗЧ мають свої причини не повертатися в попередні підрозділи.

Також міністром оборони визначені окремі 17 військових частин для таких військових.

Гринчук також додав, що ці заходи дозволять швидше поновлювати військовослужбовців у лавах ЗСУ та інших військових формувань, що спрятиме поліпшенню кадрової ситуації у військах.

Як повідомляв Укрінформ, 21 листопада Верховна Рада України ухвалила закон № 12095 про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертирував.

Україна ЗСУ Військові

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь