Україна поділилася в ООН досвідом посилення стійкості в умовах кібервійни

Україна поділилася в ООН досвідом посилення стійкості в умовах кібервійни Ексклюзив 16.05.2024 01:44 Укрінформ Заступник міністра закордонних справ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації України Антон Демьохін розповів в ООН про український досвід кібердипломатії та посилення кіберстійкості в умовах російської агресії.

Про це він сказав у коментарі Укрінформу під час візиту до США, де узяв участь у Глобальному круглому столі з безпеки інформаційно-комунікаційних технологій у штаб-квартирі ООН.

За словами заступника міністра, дедалі більше країн долучаються до процесу цифровізації урядів і переходу до цифрових економік. «У цьому процесі, виявляється, є багато питань, які потребують міжнародної регуляції, домовленостей, вироблення спільних норм щодо відповідальної поведінки країн у цифровому просторі та безпечного і корисного для людства впровадження технологій», – зазначив він, додавши, що ООН є унікальним майданчиком для розгляду цих питань.

Демьохін зазначив, що Україна, яка відбиває постійні атаки російських кіберугрупувань, починаючи з 2014 року, демонструє «високу і професійну кіберстійкість, до чого із повагою ставляться наші партнери».

«Україна одна з передових держав на сьогодні в міжнародних індексах з кіберстійкості. За одним з рейтингів ми посідали у 2022 році дванадцяте місце, у 2023-му – шосте», – сказав він.

Заступник глави МЗС України наголосив, що нинішні хакерські атаки РФ спрямовані проти уряду України, секторів оборони і економіки, критичної інфраструктури тощо. «По суті, ми перебуваємо зараз у стані першої у світі кібервійни. Це як зоряні війни – з битвами в космосі, тільки в кіберпросторі», – зазначив він. 

При цьому в міжнародному законодавстві «немає достатньо виписаних норм, які стосуються питання озброєних конфліктів у кіберопросторі», – додав Демьохін.

Він зауважив, що координацією роботи українських державних інституцій в міжнародній діяльності, реалізацією зовнішньополітичних цілей України в кіберпросторі, співпрацєю з дипломатами інших країн займається кібердипломатія. У МЗС у жовтні 2023 року був створений відповідний структурний підрозділ.

«Відділ з кібердипломатії фокусно опрацьовує завдання з міжнародної взаємодії в питаннях, які стосуються кіберпростору й цифрової політики, відповідних міжнародних норм і права у тісній співпраці з іншими органами державної влади, зокрема Національним координаційним центром кібербезпеки РНБО, Мінцифри, Держспецзв’язку, СБУ, Міноборони тощо», – підкреслив заступник міністра закордонних справ України.

Демьохін розповів, що «Україна підтримує роботу ООН стосовно вироблення норм відповідальної поведінки держав у кіберпросторі та підтримки сталих цілей розвитку». Наша країна приєднується до міжнародних норм демократичного світу щодо відповідального поводження в кіберпросторі, а також безпечного розвитку новітніх технологій, зокрема штучного інтелекту.

Крім того, Демьохін, за його словами, прагнув привернути увагу світової спільноти до того, «що насправді відбувається в Україні у кіберпросторі в контексті кінетичної війни Росії проти України, а також кібервійни як одного з аспектів цієї агресії».

Він наголосив, що «питання міжнародної взаємодії, обміну досвідом і вироблення спільних підходів справді є важливими». Прицьому «формати співпраці стають багатовимірними», зауважив він. Ідеться, зокрема, про взаємодію держав з приватним сектором. «Україна сьогодні є взірцем ефективної співпраці», – зауважив він.

«Той досвід, який ми маємо зараз в Україні за останні два роки повномасштабного вторгнення, дає можливість порушувати питання нашої участі в побудові глобальної безпекової архітектури світу», – підсумував заступник міністра.

Як повідомлялося, 15-16 травня в Києві проходить перша міжнародна науково-практична конференція з питань кібердипломатії. Метою заходу є обговорення і дослідження кібердипломатії та її впливу на майбутнє міжнародних відносин в умовах швидкого технологічного прогресу.

Фото: Постпредство України в ООН

Кібербезпека МЗС ООН Україна Гібридна війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь