Український правозахисник Буткевич у Верховному суді РФ заявив, що визнав провину через погрози – ЗМІ

Український правозахисник Буткевич у Верховному суді РФ заявив, що визнав провину через погрози – ЗМІ 14.03.2024 11:12 Укрінформ Український правозахисник Максим Буткевич, засуджений у «ЛНР» до 13 років колонії, заявив, що визнав провину під загрозою тортур.

Про це повідомив опозиційний російський ресурс «Новое время», передає Укрінформ.

«Український правозахисник та антифашист Максим Буткевич, засуджений у так званій «ЛНР» до 13 років колонії, під час засідання у Верховному суді розповів, що визнав провину під загрозою застосування тортур. Про це повідомляє «Медіазона» із посиланням на свого кореспондента із зали суду», – йдеться в повідомленні.

Буткевич стверджував, що обмовити себе його змусили слідчі. «Самозастереження було зумовлено… «З одного боку, мені було сказано, що якщо я погоджуся, то після засудження мене в стислі терміни поміняють на засудженого військовополоненого ЗС РФ. Як інші аргументи мені було пояснено, що в разі відмови я буду підданий різним методам фізичного впливу. Деякі з цих методів мені були продемонстровані», – заявив Буткевич у суді.

Як повідомляв Укрінформ, український правозахисник і журналіст пішов на війну з початком широкомасштабної російської агресії. Наприкінці червня 2022 року був захоплений у полон росіянами в районі села Мирна Долина. Його звинуватили у «насильницькому поводженні з мирним населенням», «замаху на вбивство двох осіб» та «умисному пошкодженні чужого майна».

У березні 2023 року російський суд у так званій «ЛНР» присудив Буткевичу 13 років ув'язнення, а 22 серпня апеляційний суд у Москві підтвердив цей вирок.

У серпні того ж року у Росії залишили без змін «вирок» Буткевичу.

Фото: Громадське радіо

Правозахисники Суд Росія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь