Уряд збільшив оплату праці патронатного вихователя

Уряд збільшив оплату праці патронатного вихователя 31.05.2024 16:53 Укрінформ Уряд підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, спрямовані на розвиток патронатного виховання дітей в Україні і підтримку вихователів та помічників.

Про це повідомляє пресслужба міністерства, передає Укрінформ.

Змінами передбачається, що патронатний вихователь, який забирає до себе на тимчасове виховання дітей, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах і не можуть про них дбати, зможе працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59.

Серед основних змін також збільшення оплати праці патронатного вихователя. "З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок)", – зазначається у повідомленні.

Запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.

За три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки.

Також розширюється коло людей, які можуть бути помічниками вихователів. Помічником зможе бути людина не тільки з-поміж родичів, які мешкають разом з патронатним вихователем. Робота помічника оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя). Розмір оплати становитиме 1 мінімальну зарплату на місяць.

До патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад. Договір про патронат укладатиме орган опіки і піклування тієї громади, до якої влаштовують дитину.

Врегульовано також строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану. Дитина зможе залишатися понад 6 місяців у таких випадках: на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили; а також якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

Як повідомляв Укрінформ, для участі у проєкті зі створення патронатних сімей «Родина для кожної дитини» обрано 184 громади, які отримають матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку від організаторів.

За словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, зараз в Україні працює 297 патронатних родин. У них можна на певний час влаштовувати дітей, вберігаючи їх таким чином від інтернатів.

Робота з громадами триватиме до липня 2025 року. За цей час планується створити 250 нових патронатних сімей.

Діти Мінсоцполітики Україна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь