З 17 липня військовий квиток на кордоні перевірятимуть у всіх чоловіків – Демченко

З 17 липня військовий квиток на кордоні перевірятимуть у всіх чоловіків – Демченко 05.07.2024 17:42 Укрінформ Вимога щодо наявності військово-облікового документа при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60 з 17 липня.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Він нагадав, що 16 липня спливає встановлений Законом України № 3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.

"Враховуючи це, починаючи з 00.00 17 липня прикордонники при перетинанні державного кордону України на виїзд перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи. У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України", – сказав він.

Річник додав, що також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи у розшук Національною поліцією. В таких випадках на місце викликатимуться співробітники поліції.

"При цьому зазначимо, що категорії осіб, яким відповідно до Правил перетину кордону громадянами України дозволено виїзд з України, на даний час не змінилися. Окремо нагадаємо, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації в військово-облікових документах про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 до вищезазначеного Порядку. З метою уникнення будь-яких непорозумінь при перетині кордону просимо громадян врахувати цю інформацію", – сказав він.

Як повідомлялось, від 16 травня діє постанова "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період".

Прикордонники Кордон Військовий облік

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь