За вбивство українських полонених відповідатимуть не лише виконавці, а і їхні командири – Костін

За вбивство українських полонених відповідатимуть не лише виконавці, а і їхні командири – Костін 05.03.2024 13:55 Укрінформ Відповідальність за вбивство українських військовополонених нестимуть не лише ті, хто безпосередньо скоїв ці злочини, а і їхні командири.

Про це заявив генеральний прокурор України Андрій Костін у межах круглого столу щодо притягнення Росії до відповідальності за злочини проти України, проведеного у Брюсселі з ініціативи аналітичного Центру європейської політики (EPC), відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Ми бачимо дедалі більше випадків страти наших військовополонених. Це є кричущим порушенням міжнародного гуманітарного права, це – воєнний злочин. Ми проводимо розслідування таких випадків і в деяких уже ідентифікували злочинців… Ми не лише притягуємо до відповідальності безпосередніх виконавців, а й встановлюємо командну ланку – тих, хто давали накази на страту військовополонених або не реагували на такі дії своїх підлеглих. Все це також є воєнним злочином», – сказав генпрокурор.

Він зауважив, що така поведінка російських загарбників є частиною загальної тенденції в ході агресивної війни Росії проти України.

Генеральний прокурор України сьогодні перебуває з візитом у Брюсселі. У форматі неформального ланчу в межах Ради міністрів ЄС з юстиції та внутрішніх справ він зустрінеться із міністрами юстиції країн-членів, щоб обговорити спільні зусилля у притягненні Росії за злочини, скоєні в Україні, та створення Міжнародного трибуналу для покарання російського керівництва за злочин агресії.

Як повідомлялося, керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов зазначив, що за фактами вбивств 45 українських військовополонених від початку широкомасштабного вторгнення Росії правоохоронці розслідують 19 кримінальних справ.

Перші випадки розстрілів українських військових зафіксували у Чернігівській і Харківській областях. В одній справі, щодо майора російської армії, є вирок українського суду – довічне позбавлення волі за розстріл у Чернігівській області. Ще одна подібна справа перебуває у суді Чернігівської області.

Також прокуратура оголосила підозри російським військовим за аналогічні злочини, скоєні у Харківській області.

За словами Бєлоусова, з листопада минулого року кількість розстрілів захоплених українських військових збільшилася.

Російські військові Воєнні злочини Війна Вбивство Полонені Офіс генпрокурора Андрій Костін Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь