Закон про мобілізацію не вплине на темпи її проведення – депутат 15.03.2024 14:54 Укрінформ Ухвалення закону про мобілізацію не вплине на темпи проведення самої мобілізації, адже цей закон у першу чергу – про військовий облік.
Про це заявив народний депутат України від парламентської фракції «Голос», член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін під час ток-шоу «Українська правда», передає Укрінформ.
«Яким би в кінцевому вигляді не був ухвалений закон про мобілізацію, він не вплине на темпи проведення мобілізації, тому що цей закон в першу чергу не про додаткове, умовно кажучи, збільшення кількості мобілізованих, а про облік», – підкреслив Рахманін.
Політик підкреслив, що найбільшою проблемою для держави та військових є те, що неможливо «порахувати, знайти і примусити стати на облік величезну кількість людей, які просто не стають на облік, які заброньовані, які мають відстрочку».
«Ці особи є, умовно кажучи, в реєстрі виборців, в реєстрі платників податків, але в реєстрі, який називається «Оберіг», їх немає», – додав Рахманін.
За його словами, в законопроєкті закладаються норми, які допоможуть вирішити цю проблему.
Депутат уточнив, що після ухвалення документа в цілому знадобиться декілька місяців, щоб процедура запрацювала «на повну потужність».
«Також усіх наших громадян жахають цифри у 300 тисяч, 400 тисяч, 500 тисяч осіб, які держава має намір мобілізувати. Проте така кількість людей не буде мобілізована одномоментно. Це річна потреба», – акцентував політик.
«Якщо розділити цю суму на дванадцять місяців, то вийдемо на ту саму цифру, яка мобілізується і зараз», – зазначив парламентарій.
«Я нагадую, що загальна мобілізація вона не припинялася. І плани плюс-мінус у нас весь цей час не змінювалися», – резюмував Рахманін.
Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (№10449).
Під час роботи над законопроєктом до другого читання Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки ухвалив рішення відхилити всі пропозиції щодо застосування заходів впливу за ухилення від мобілізації, окрім однієї – обмеження керування транспортним засобом.
Мобілізація Законопроєкт Верховна Рада Війна Рахманін Війна з Росією Військовий облік
Источник: www.ukrinform.ua