Запобігання диверсіям і терактам: в Україні посилять контроль за обігом деяких хімічних речовин

Запобігання диверсіям і терактам: в Україні посилять контроль за обігом деяких хімічних речовин 28.06.2024 17:27 Укрінформ Кабінет Міністрів схвалив Порядок формування та ведення переліку хімічних речовин подвійного використання, що сприятиме посиленню контролю за їх обігом.

Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, передає Укрінформ.

«Кабінет Міністрів України схвалив Порядок формування та ведення переліку хімічних речовин подвійного використання. Це ті речовини, які можуть бути використані як у промислових і наукових цілях, так і для виготовлення зброї чи вибухових пристроїв», – йдеться в повідомленні.

Зазначений Порядок розроблено на виконання євроінтеграційного закону «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією».

«Щоб запобігти будь-яким загрозам тероризму та диверсій важливо встановити дієвий контроль за обігом хімічних речовин подвійного використання. Відтак у рамках реформи системи хімічної безпеки Україна продовжує переймати європейський досвід у цих питаннях», – зазначила заступниця міністра Олена Крамаренко.

Перелік хімічних речовин подвійного використання формуватиме Міндовкілля та оприлюднюватиме у формі відкритих даних на ЕкоСистемі. На його основі буде створено перелік підприємств, на яких зберігаються або використовуються подібні речовини. Це дозволить державі зосередити увагу на найбільш вразливих місцях та зменшити ризики виникнення хімічних інцидентів і надзвичайних ситуацій.

Як повідомлялося, у грудні 2022 року в Україні був ухвалений закон “Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією”. Цей рамковий євроінтеграційний документ дозволить Україні виконати частину євроінтеграційних зобов’язань, а також подбати про захист українців і довкілля.

Безпека Міндовкілля

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь