Заволодіння коштами Укрзалізниці: САП завершила слідство у справі, де фігурує депутат Бондар

Заволодіння коштами Укрзалізниці: САП завершила слідство у справі, де фігурує депутат Бондар 11.03.2025 02:48 Укрінформ Прокурори САП прийняли рішення завершити досудове розслідування щодо заволодіння коштами Укрзалізниці, зокрема за епізодами легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, детективи НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Ідеться про три епізоди.

«Перший стосується чинного народного депутата України та ще 9 осіб. Для реалізації злочину вони вступили у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої входила посадова особа АТ «Укрзалізниця» та інші особи, які здійснювали неформальний контроль за діяльністю товариства. Такий собі бек-офіс, який організували члени другої організованої групи, дозволяв здійснювати неформальний контроль за діяльністю підприємства, а за умови сплати учасникам групи частини грошових коштів допомагав усувати перешкоди та забезпечувати ухвалення рішень, зокрема щодо перемоги підконтрольних підприємцю компаній у закупівлях Укрзалізниці», – вказується в дописі.

Унаслідок цього протягом 2021-2022 років у закупівлях Укрзалізниці на постачання кабельно-провідникової продукції перемогу здобули два підприємства, які були підконтрольні нардепу та підприємцю.

Зазначається, що, застосувавши різні схеми зі збільшення вартості продукції, зловмисники реалізували її Укрзалізниці за цінами, значно вищими ніж ринкові. Це завдало компанії збитків на суму понад 140 млн грн. Частину з цих коштів легалізовано шляхом здійснення фінансових операцій, спрямованих на приховування їх злочинного походження.

Другий епізод стосується п'ятьох учасників вказаної групи та ще п'ятьох залучених ними осіб, серед них (посади на час вчинення злочину): радник Офісу Президента, а надалі – співробітник СБУ, перший заступник директора філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця», заступник директора з економічної та інформаційної безпеки Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця», співробітник СБУ.

У червні-грудні 2022 року керівник угруповання через підконтрольних службових осіб АТ «Укрзалізниця» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів.

Під час розслідування зʼясовано, що постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Продукцію закуповували через зареєстровану в Болгарії фірму-прокладку в узбецького виробника, яким частково володіють юридичні особи з країни-агресора, та перепродавали Укрзалізниці за вдвічі завищеною ціною. Як наслідок, вона зазнала збитків на суму 99,9 млн грн, якими заволоділи учасники злочину.

У третьому епізоді йдеться про легалізацію лідером угруповання коштів злочинного походження в розмірі понад 159 млн грн шляхом переведення їх на рахунки підконтрольних йому фізичних та юридичних осіб під виглядом оплати послуг «салонів краси», а також придбання елітної житлової та комерційної нерухомості.

Як повідомлялося, 17 січня прокурор САП за участю детективів НАБУ повідомив про підозру чинному народному депутату, якого слідство вважає одним з організаторів заволодіння коштами Укрзалізниці при закупівлі кабельно-провідникової продукції.

За інформацією ЗМІ, йшлося про народного депутата Віктора Бондаря.

24 січня слідчий суддя ВАКС обрав Бондарю запобіжний захід у вигляді застави розміром 100 млн грн. Народний депутат не вніс заставу, у зв’язку з чим сторона обвинувачення звернулася до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу. Суд постановив взяти Бондаря під варту, залишивши можливість внесення застави в тому ж розмірі.

Фото: САП

Депутат САП Гроші Розкрадання

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь