Збитки Укрспецекспорту: до суду дійшла справа на 13 мільйонів, де фігурує син Гладковського

Збитки Укрспецекспорту: до суду дійшла справа на 13 мільйонів, де фігурує син Гладковського 04.06.2024 18:24 Укрінформ Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу щодо завдання ДК «Укрспецекспорт» 13 млн грн збитків державі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАБУ.

«НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього директора ДК «Укрспецекспорт» та сина експершого заступника секретаря РНБО України в організації та вчиненні зловживання службовим становищем, що спричинило збитки державі на суму майже 13 млн грн», – ідеться у повідомленні.

Як встановило слідство, у 2016 році керівник ДК «Укрспецекспорт», зловживаючи своїм службовим становищем, уклав договір із компанією, підконтрольною сину експершого заступника секретаря РНБО України, про придбання бортового радіоелектронного обладнання (висотомірів) за цінами, умисно завищеними майже у 7 разів (близько 450 тис. дол. США).

Після сплати держкомпанією передбаченої договором суми співучасники схеми розпорядились отриманими у результаті завищення цін коштами на власний розсуд, а частина з них у сумі орієнтовно 170 тис. дол. США була передана безпосередньо сину експосадовця.

«Під час вчинення злочину колишній керівник ДК «Укрспецекспорт» вживав заходів конспірації для приховання власної участі у схемі, а також радив залучати компанії з конкретних іноземних юрисдикцій, які вважав безпечними та такими, що унеможливлять розкриття злочину правоохоронними органами», – зазначили в НАБУ.

Після отримання відповідей на запити про міжнародну-правову допомогу від компетентних органів Об’єднаних Арабських Еміратах та Особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконг детективам вдалося підтвердити реальну вартість поставлених товарів, а також роль та участь відповідних іноземних компаній та їх посадових осіб.

6 жовтня 2023 року учасникам злочину повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

У лютому 2024 року розслідування завершили.

Слідство у кримінальному провадженні детективи розпочали на підставі матеріалів журналістського розслідування.

В НАБУ нагадали, що син експершого заступника секретаря РНБО України є учасником ще одного кримінального провадження щодо одержання 950 тис. грн неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішення керівником ДК «Укрспецекспорт». Ця справа наразі слухається у суді.

Як повідомляв Укрінформ, у лютому 2019 року журналісти Bihus.info опублікували розслідування щодо розкрадань в оборонному комплексі. Журналісти стверджували, що ніби до цих схем причетний син колишнього заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського.

У жовтні 2023 року Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру гендиректору одного з підприємств концерну "Укроборонпром" та близькому родичу колишнього першого заступника секретаря РНБО, злочинні дії яких, за інформацією слідства, завдали майже 13 млн грн збитків.

У грудні Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на здійснення спецрозслідування стосовно ексдиректора одного з підприємств Укроборонпрому та близького родича колишнього першого заступника секретаря РНБО.

НАБУ САП Суд Укрспецекспорт

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь