Автор фото, СБУ
СБУ надала CNN запис з екрана оператора морського дрона, на якому видно
останні секунди перед тим, як начинений 850 кг вибухівки катер врізається в залізобетонну опору моста.
Два інших відео, наданих джерелами СБУ, містять кадри, зняті камерами зовнішнього спостереження, на яких видно, як катер атакує автомобільну частину мосту, після чого, приблизно за п’ять хвилин, інший дрон вибухає біля залізничної частини, наблизившись до неї з протилежного боку.
“Морські надводні дрони – це унікальна розробка Служби безпеки України, – заявив Малюк в інтерв’ю CNN. – Жодна приватна фірма не була до цього залучена. За допомогою цих безпілотників ми нещодавно здійснили успішне ураження Кримського мосту, великого десантного корабля “Оленегорський горняк” і танкера SIG”.
Він додав, що над розробкою цих дронів та їхнім виготовленням працює колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтівці.
Автор фото, Від джерел ВВС Україна в СБУ
“Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки та реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів”, – наголосив Василь Малюк.
Він зазначив, що липнева атака безпілотників була результатом багатомісячної підготовки спільної операції з українськими ВМС, яку він очолював разом з адміралом ВМС Олексієм Неїжпапою.
“На завершальному етапі підготовки ми не могли навіть думати про сон чи їжу, – сказав він в інтерв’ю CNN. – Ми були повністю сконцентровані на операції. Останні дні були досить нервовими. Коли стався вибух, ми дуже зраділи й почали вітати один одного. Це був дуже емоційний момент для всіх нас і нашої перемоги, яка обов’язково скоро настане”.
Голова СБУ додав, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу отримали назву SeaBaby, тобто “Морський малюк”. Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.
Для враження десантного корабля “Оленегорський горняк” і танкера SIG використали два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кілограмів бойової частини.
Співрозмовник ВВС Україна в СБУ поділився фото та відео тренувань дронів “Морський малюк”. Джерело ще раз наголосило, що спецслужба не використовує дрони “Магура”.
“Усі тактико-технічні характеристики “Морського малюка” перевершують Магуру”, – розповів ВВС Україна співрозмовник в СБУ, відмовившись назвати усі характеристики апарату.
Автор фото, SPECTECHNOEXPORT
Підпис до фото,
Магура
“Магура” має крейсерську швидкість 22 морських вузли (40,7 км/год), а максимальну – 42 вузлів (майже 78 км/год). Дальність його роботи – 450 морських миль, що складає близько 833 км. За твердженнями СБУ, “Морський малюк” перевершує ці показники.
- Магура. Що відомо про морські дрони, якими Україна може атакувати Росію
Василь Малюк також наголосив у розмові з журналістами, що всі ці цілі є цілком законними відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права.
За словами Малюка, західні партнери України виявили інтерес до їхньої діяльності та бажання перейняти досвід.
Але він зазначив: “Вони не беруть участі в наших операціях, не надають нам жодного обладнання чи чогось іншого”.
Автор фото, SBU
Підпис до фото,
Вищевказаний морський карапуз у бойовому відрядженні
Начальник Служби безпеки України також визнав відповідальність своєї організації за першу атаку на Керченський міст, яка відбулася 8 жовтня минулого року, але не надав жодних подробиць.
Кримський міст, який був урочисто відкритий у 2018 році самим президентом Росії Володимиром Путіним, є символом його прагнення захопити Україну та приєднати її назавжди до Росії, повідомляє CNN. Крім того, цей міст є важливим засобом поставок військ РФ з Криму.
Слідчий комітет Росії підтвердив, що атаку на Кримський міст у липні вчинили українські спецслужби. Національний антитерористичний комітет Росії повідомив, що атакували міст за допомогою двох безпілотників.
Щодо пошкодження судна “Оленегорський гірник”, російська влада не надала жодних коментарів.