після російського удару у березні 2022 року” />
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото,
Так виглядав київський торговельний центр Retroville після російського удару у березні 2022 року
H&M планує відкрити більшість із своїх магазинів в Україні у листопаді цього року, йдеться у повідомленні компанії.
Як уточнило джерело ВВС Україна в компанії, цьому рішенню передували тривалі перемовини з керівництвом країни на найвищому рівні.
Поки що українські магазини популярного бренду лишаються закритими – і так було від початку війни.
“Тоді як H&M Group продовжує спостерігати за розвитком подій в країні, відбуваються приготування до нового відкриття більшості магазинів H&M там, де це можливо”, – йдеться у повідомленні компанії.
Там наголошують, що безпека співробітників та покупців була і залишається пріоритетом.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото,
Так виглядала черга до одного із магазинів H&M в Москві у серпні 2022 року, коли компанія вирішила відкрити їх на короткий час для розпродажу напередодні виходу з Росії
В Україні є міжнародні бренди, які переривали роботу своїх магазинів лише на короткий час у перші тижні війни. Наприклад, італійський Benetton, який у країні представляє fashion-ритейлер Argo.
Але H&M далеко не єдиний бренд, який поки що не поновив роботу. Наприклад, магазини іспанської Inditex, ритейлера одягу таких відомих брендів як Zara, Bershka, Massimo Dutti, залишаються закритими з лютого 2022 року.
У квітні компанія оголошувала, що планує повернення в Україну. Тоді в Inditex говорили про можливість відкриття магазинів із серпня по листопад 2023 року.
“Ми стежимо за ситуацією в Україні. Нашим пріоритетом є захист наших працівників та їхніх сімей. Ми підтримуємо усіх, хто постраждав від цієї ситуації, – йдеться на сайті ZARA Україна. – Тимчасово онлайн замовлення будуть недоступні, а стаціонарні магазини залишаються зачиненими”.
Автор фото, zara.com/ua
Щодо IKEA, то, згідно з інформацією, одержаною від джерел, близьких до компанії, наразі відсутні будь-які плани щодо її повернення в Україну.
Навіть для великих глобальних мереж, таких як McDonald’s, рішення про повернення до звичного режиму роботи в Україні було дуже складним.
Після місяців закриття та невизначеності перші заклади американського гастрономічного гіганта відновили свою роботу лише наприкінці вересня минулого року, і це стосувалося, насамперед, послуг доставки.
Крім того, компанія впровадила розширені заходи безпеки для своїх працівників і клієнтів, а перед відновленням роботи провели складні консультації.
Проте, крім питань безпеки, від повернення до України можуть утримувати і питання бізнесу, зокрема, наявність здатного сплатити попиту.
Мільйони потенційних клієнтів, головним чином жінки працездатного віку з дітьми, залишили Україну.
Багато українців втратили роботу. І хоча, наприклад, в Києві чи Львові зараз може проживати стільки ж людей, як і до війни, але питання, чи є у них можливість і бажання покупати так, як це було до війни, залишається риторичним.
З іншого боку, є бізнес-експерти, які вважають, що саме зараз – найкращий час для входу або повернення на український ринок, оскільки конкуренція досить низька, а попит після декількох років війни залишається великим. Крім того, можливість виграти лояльного клієнта привертає увагу.
Не виключено, що саме такі розгляди керували ірландською компанією Ryanair, керівництво якої відвідало Україну в липні цього року і розглядає можливість відновлення авіаційних рейсів. Це сталося навіть при закритому повітряному просторі через війну.
Навіть офіційні представники зазначають, що подібний крок вимагає дозволу Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA). Але цей дозвіл, здавалося б, буде недоступний до закінчення війни.