За рік сума збитків довкіллю зросла у п’ять разів – Стрілець

За рік сума збитків довкіллю зросла у п’ять разів – Стрілець 27.08.2023 17:09 Укрінформ За рік сума збитків, завданих довкіллю України, зросла у 5 разів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міндовкілля у

 Фейсбуці.

“Трохи арифметики від наших природоохоронців, які ведуть облік шкоди довкіллю.

  • Травень 2022. Вигнання окупантів з Київщини. Перші цифри, які ми озвучили після повномасштабного вторгнення – 13,2 млрд гривень.
  • Серпень 2022 року – сума збитків складає 395 млрд гривень.
  • Грудень 2022 року. Позаду – деокупація Харківщини, звільнення Херсону, тривають масові ракетні атаки. Майже 1,5 трлн гривень збитків довкіллю”, – наголосив міністр Руслан Стрілець.

Щодо серпня 2023 року він повідомив про актуалізовані дані у розмірі 2 трлн гривень.

“Продовжується робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС. Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України”, – наголосив Стрілець.

Він зауважив, що сьогодні є особливим днем для проміжних підсумків, оскільки 27 серпня відзначається День екологічного боргу України.

“Щороку Global Footprint Network розраховує, використовуючи спеціальну формулу, день, коли певна країна витрачає щорічний обсяг відновлюваних природних ресурсів. Ця методологія показує, коли кожна країна починає жити “у борг”. Все, що ми вживаємо з природи від сьогодні, буде нараховуватися на майбутні покоління. Для планети в цілому цей день настає вже 2 серпня”, – наголосив міністр.

Відповідно до його слів, День екологічного боргу показує, як ми жили у 2019 році, до початку повномасштабного вторгнення.

“У дослідженнях Глобальної мережі екологічного сліду ми побачимо, як війна вплине на “кредитну історію” в сфері використання природних ресурсів у 2026-2027 роках”, – зазначив Стрілець.

Як повідомляло Укрінформ, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак 18 серпня провів шосту зустріч із представниками іноземних дипломатичних місій, де обговорювалося питання екологічної безпеки як важливий аспект Формули миру Президента України Володимира Зеленського.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь