Чому не можна прибирати опале листя на дачі

Традиційно восени багато дачників ставлять питання, чи потрібно прибирати листя на ділянці. Досвідчені садівники кажуть: однозначно ні, інформує Ukr.Media.

Яка користь від опалого листя

У міських скверах та парках прийнято щоосені прибирати листя. Це змушує дачників замислитись, чи варто зробити так само на своїй ділянці. Досвідчені садівники кажуть, що подібне заняття порушує природний баланс та призводить до зменшення родючості землі на ділянці.

«Я дивлюся на це як на велике варварство. Ґрунт позбавляється тих самих рослинних залишків, того самого листя, яке служить харчуванням для мешканців ґрунту», — розповідає один з експертів.

Досвідчені садівники зазначають, що взимку багато корисних для земляного ґрунту організмів ховаються під опалим листям і харчуються ними, завдяки чому можуть пережити холодний сезон. Прибирання ділянки рослинних залишків — це «порушення законів екології».

Експерти рекомендують дачникам, які прагнуть отримати хороший урожай наступного року, не прибирати здорове листя з ділянки. Це листя самі жителі ґрунту розкладають, і до початку сезону посадок від нього нічого не залишиться.

Перечекавши зиму, підземні мешканці працюватимуть на благо нового врожаю. Корисні речовини, які вони будуть виробляти, допоможуть посадкам краще рости та принести більше плодів. Однак так чинити можна тільки зі здоровим листям.

Що робити з хворим листям на дачі

Якщо листя уражене захворюванням, просто так залишати його на землі не можна, щоб ґрунт не заражався, і на наступний рік ситуація не посилилася.

«Це листя бажано якимось чином переробити. У компост теж класти їх не дуже добре, бо хвороби залишаться тоді в компості. Я йду шляхом закапування», — повідомив другий експерт.

Цей процес має свої правила. Краще підживлювати ґрунт листям так, щоб хвороби не перетиналися. Можна закопати сухе листя від дерев у парнику, де висаджуються помідори та огірки, а залишки тепличних культур залишити в саду.

«Таким чином я просто зберігаю органіку, і вона переробляється на чудове добриво, яке не просто удобрює рослини. Воно пожвавлює ґрунт», — повідомив експерт.

Також експерти додають, що хороший родючий ґрунт повинен мати запах грибів, лісу чи ріллі. Якщо на вашій ділянці земля не має запаху, це вкрай погано. Отже, у ній недостатньо організмів, які насичують її поживними речовинами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь