Декілька порад для тих, хто надумав майструвати шпаківню

Навіщо вішати на дерево шпаківню, якщо на улюбленій черешні і так збираємо урожай наввипередки зі шпаками? Причому птахи нас зовсім не бояться, і ледь не сідають на голову, інформує Ukr.Media.

Навіщо потрібні шпаківні? Виявляється, потрібні. Без них комахи розплодяться в таких кількостях, що ви самі будете готові віддати пару відер черешні птахам, аби вони склювали всіх шкідників. Тим більше, птахи клюють з верхівки дерева, а нам туди все одно не дістатися. Так що нехай живуть… все-таки наші брати менші.

Стандарти для шпаківень

Шпаківня повинна бути не будь-яка, а ось таких габаритів:

  • Висота — 200-400 мм.
  • Льоток — діаметр 25-60 мм.
  • Винос даху над льотком 50 мм.
  • Діаметр гніздової камери: у шпаківні 100х100 мм, у дуплянці — 70х200 мм.

Усе це дуже важливо, інакше в шпаківні або птиці не сподобається, або пташенята стануть легкою здобиччю для котів.

Євроремонт

Для шпаківні краще брати деревину модрини. Дошки мають бути не стругані, товщиною 20-30 мм. Якщо дошки гладкі, обробіть їх шкіркою. Не годяться фанера, ДСП, ДВП, ОСП.

Дах краще монтувати на клей ПВХ, а після його висихання ще прибити 4 цвяхами.

Непроханий гість гірше…кота

Щоб шпаківню не могли розорити інші мешканці саду, в першу чергу коти і дятли, встановлюють спеціальний захист жерсті круглої пластини, яка прибивається дрібними цвяхами, а від котів шпаківню огороджують спідницею з жерсті, яка гладка, і коти просто не зможуть її подолати.

Повісити правильно

Льоток треба направити на південний схід, щоб навесні в нього потрапляли перші промені сонця. Вішають його на висоті 3-5 м, на дерева. Якщо вішати на будівлі, птахи в нього будуть заселюватися неохоче.

Хоча допускається, коли синичник встановлюють на балконі, веранді, альтанці… або просто посеред саду, насадивши його на довгу палицю. По дереву краще не лізти, а підніматися по драбині, не спираючись на ненадійні гілки. Шпаківню піднімати по мотузці за допомогою помічника. З вантажем краще на драбині не дертися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь