Які умови потрібно забезпечити камелії, щоб вона зацвіла

Камелії добре ростуть в м'якому кліматі — без різких перепадів температури і коливань вологості повітря протягом усього року (вона повинна бути високою — до 90%), інформує Ukr.Media.

Вологість для камелії

Втім, влітку більшість з них миряться зі зниженою вологістю. Ці гірські рослини люблять свіже повітря (якщо його припливу не буде, в них можуть розвинутися різні захворювання), але не переносять протягів. Влітку найкращим місцем для них стане ділянка в саду, на яку падає легка тінь від великих дерев.

Світло для камелій

Камелії виносять сильне затінення, однак для рясного цвітіння їм необхідно багато світла. Краще, якщо сонячні промені будуть потрапляти на рослини вранці і ввечері.

Температура для камелій

Вдень бажано підтримувати температуру в межах + 20…+ 23°C (до +25°C в полуденні години), вночі — +16…+18°C.

Квіткові бруньки формуються в серпні. Вони визрівають і не опадають в умовах тривалої холодної осені з повільним зниженням температури (з кінця серпня до середини листопада). З середини листопада денна температура повинна становити 7-9°C (вночі — 5°C). Щоб домогтися рівного цвітіння рослин, можна допускати легкі нічні заморозки в першій декаді грудня (до -3°C, але не більше ніж на 5 годин). У січні денні та нічні температури підвищують до 12°C і 8-10°C. За умови дотримання такого режиму камелії будуть цвісти 4-5 місяців.

Пересадження

Пересаджують рослини під час відносного періоду спокою, який припадає на кінець цвітіння — кращий момент, коли частина квіток ще залишилася на рослині, але листові бруньки ще не відкрилися. Вибирають багатий перегноєм, важкий, але пухкий слабокислий ґрунт (pH 5,5-6,5). Його оптимальний склад: верховий торф, пісок, перегній, дернова земля в співвідношенні 1,5:1:1:1, з додаванням сірчанокислого алюмінію (1 столова ложка з гіркою на 10 л ґрунтової суміші) і перепрілого соснового опаду (0,5 частини). Поверхню субстрату бажано замульчувати перепрілим липовим листям (шаром 3-4 см).

Якщо немає можливості скласти такий ґрунт самостійно, додайте до готових сумішей перепрілий опад сосни або липи.

Камелії краще вирощувати в дерев'яних дубових діжках — рослини можуть прожити в них кілька десятків років. У добре провітрюваних приміщеннях використовують товстостінні неглазуровані керамічні горщики великих діаметрів. У рослин, отриманих з насіння, більш глибока коренева система, і їм необхідні горщики конічної форми. Для вирощених з живців і відводків підбирають більш плоскі контейнери.

Полив і підживлення камелій

Поливають камелії тільки м'якою водою. Потрібно стежити, щоб вона не застоювалася в ґрунті і в піддоні. А підгодовують повним мінеральним добривом з мікроелементами — з березня по серпень раз на два тижні. Під час формування квіткових бруньок (в серпні) необхідно злегка підсушувати субстрат, але не до повного висихання. Підживлення — одне в місяць до початку росту нових пагонів (березень).

Обрізка камелій

Якщо умови дотримані, камелії практично не потрібно обрізати. Досить видаляти найбільш активно зростаючі пагони, на яких мало квіткових бруньок. При нестачі світла швидкозростаючі пагони, схильні до вилягання, вкорочують на третину довжини або прив'язують до опори.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь