Прості і доступні способи, які допоможуть засушити квіти в домашніх умовах

Знаючи, як правильно засушити рослини в домашніх умовах, можна отримати якісний матеріал для сухих букетів і декоративних композицій, інформує Ukr.Media.

Кукурудзяна крупа і бура

Для сухих квітів з яскравим забарвленням пелюсток, потрібно запастися бурою. Йдеться про мінерал тетраборат натрію. Цю порошкоподібну речовину можна придбати в аптеці.

На основі бури та кукурудзяної крупи готують суху суміш. Інгредієнти беруть в рівній кількості.

Дно коробки застеляють папером, насипають рівномірним шаром (товщина — 10 см) суміш. Поверх викладають квіти, розташовуючи їх суцвіттями вниз. Бажано, щоб рослини не стикалися одна з одною. Повністю засипають сумішшю бури та кукурудзяного борошна.

Коробку залишають в сухому місці на 15-20 днів. Після чого обережно висипають порошок, проробивши отвір в стінці. В цей час притримують квітку пінцетом, щоб вона не зламалася, обережно струшують залишки бури з рослин.

Методика підходить для засушування півоній, маргариток і інших квітів з округлим суцвіттям.

Ваза з водою

Засушити букет можна, застосовуючи методику, що поєднує в собі витримування у воді з повітряною сушкою.

Вазу заповнюють водою на 5 см. Ставлять квіти, попередньо підрізавши їм ніжки по діагоналі. Вода поступово випаровується, а рослини в'януть.

У в'ялого букета знову підрізають стебла. Викладають на папір і залишають сушитися.

Методика хороша для гвоздик, гортензій, вересу, лаванди, цикорію.

Книга

Цю просту методику сушіння рослин знає навіть школяр. Щоб сушені квіти не контактували з друкарською фарбою, і їх було легко дістати з книги, бажано використовувати чисті альбомні листи або білі серветки.

Рослини обережно зрізують ножицями. Аркуш паперу формату А4 згинають навпіл, розташовують між сторінок книги, попередньо виклавши на ньому квітку. Перш ніж закрити книгу, потрібно розправити листя і пелюстки. Поверх книги встановлюють вантаж.

Через 1-2 місяці гербарій буде готовий. Цього часу достатньо, щоб рослини висохли і стали плоскими.

Одну книгу можна використовувати для засушування великої кількості рослин, але потрібно витримувати між квітками відстань 7-10 сторінок, щоб листи не відсиріли. Закладати квіти на сушку в одну книгу потрібно одночасно. Якщо поступово додавати закладки, може з'явитися цвіль.

Спосіб підходить для невеликих рослин, польових квітів. Засушити в книзі можна братки, дзвіночки, мальву, примулу, бузок, фіалку, лікарські трави.

У прохолоді

Засушити букет можна, підвісивши його стеблами вгору в прохолодному темному приміщенні під стелею (відстань — 15 см) і залишивши на 15-20 днів. Квітам з товстими і щільними пелюстками для просушування буде потрібно більше часу — до 40 діб. Контакт рослин з сонячними променями неприпустимий. Місце повинно бути сухим і добре вентильованим.

Засушувати цим способом можна квіти, лікарські трави. Їх потрібно зв'язувати в нещільний пучок по 5-10 штук. При цьому бутони не повинні стикатися один з одним.

Сушити в прохолоді можна перекоти-поле, ірландський дзвіночок, рогозу, китайський ліхтарик, мордовник, гортензію, безсмертник, місячник однорічний.

Силікагель

Швидко засушити суцвіття без стебел можна, скориставшись силікагелем. Метод дозволяє отримати сушені дрібні квіти за 2-4 доби. Великим бутонам потрібно для сушіння 5-7 днів.

Стебло обережно зрізують, залишаючи 2-3 см у квіткової головки. Вставляють на його місце шматок дроту, яку згортають навколо бутона. У банку насипають дрібний силікагель (шар — від 4 см). Поверх викладають бутон підставою вниз. Посипають пелюстки силікагелем, намагаючись, щоб він опинився між ними. Потрібно повністю покрити наповнювачем квітку.

Після чого банку закупорюють, залишають в сухому і теплому місці. Через 3 доби перевіряють зубочисткою ступінь висихання рослини.

Сухе суцвіття виймають пінцетом, обережно струшують з нього крупинки силікагелю. З'єднують бутон зі стеблом за допомогою дроту.

Пелюстки після такої сушки залишаються яскравими, не втрачають форму. Вони жорсткі на дотик, але не ламкі. Спосіб ідеальний для маргариток, сокирки, цинії.

Мікрохвильовка

Засушити рослину за 2-5 хвилин допоможе мікрохвильова піч. На дно тарілки насипають силікагель, викладають поверх квітку (головкою вниз). Відправляють блюдо в мікрохвильову піч на кілька хвилин.

Недолік методу — пелюстки втрачають форму під час нагрівання.

Пісок

Засушити цинію, бровалію, нагідки, лобелію або верес можна, скориставшись чистим сухим піском. Його потрібно прожарити на сковороді і остудити.

Картонну коробку засипають піском (шар — 2 см). Викладають рослину, основою вниз (стебло попередньо обрізають). Обережно засипають піском суцвіття. Він повинен повністю покрити квітку. Залишають коробку в сухій і прохолодній кімнаті на 1-4 тижні.

Праска

Для засушування ірису і крокосмії підійде метод з використанням праски. Квітку розміщують між 2 аркушами білого паперу і пропрасовують праскою.

Мінус методики — можлива втрата пелюстками натурального кольору.

Сіль

Отримати висушені рослини допоможе сухе засолювання. Сіль доступна за ціною, гігроскопічна. Її застосовують для засушування рослинної сировини аналогічно піску.

За 30-35 днів можна отримати суху об'ємну квітку. Метод ідеально підходить для висушування дзвіночків, бутонів шипшини.

Використовують сіль «Екстра» дрібного помелу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь