Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Спілка українських підприємців, компанія DroneUA звернулися до профільних міністерств щодо можливості використання повітряного простору дронами-обприскувачами протягом сезону-20
23 з метою проведення сільськогосподарських операцій.
Про це повідомляє пресслужба компанії DroneUA.
Згідно з повідомленням, важливо вже зараз створити спільний механізм інформування та отримання дозволів на використання повітряних агродронів під час агросезону-2023. Провідні бізнес-асоціації направили офіційні листи-звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства економіки та Міністерства оборони України, стверджуючи, що агродрони-обприскувачі необхідні агровиробникам як ресурсозберігаючий інструмент, що сприятиме збільшенню продовольчої безпеки та фінансової стабільності аграріїв.
За результатами застосування агродронів у 2021 та 2022 роках були досягнуті такі результати:
- 2,2 млн гектарів — площа полів, оброблених агродронами-обприскувачами;
- Додатковий збір врожаю завдяки захисту посівів агродронами становив до 350 тисяч тонн;
- Заощаджені понад 12,1 мільйонів літрів пального в порівнянні з колісною технікою;
- Зменшення викидів вуглецю на до 30,8 тисяч тонн;
- Заощаджено близько 440 тисяч тонн води;
- Збережено понад 1 тисячу робочих місць в умовах воєнного стану.
За розрахунками компанії DroneUA, проведення однієї операції з внесення ЗЗР агродронами на площі 1 мільйон гектарів, що складає 5,9% від загальної площі зернових та олійних культур в Україні (16,85 мільйонів гектарів станом на 2021 рік), може призвести до загального економічного ефекту у розмірі $65,55 мільйонів.
У своєму зверненні до громадськості DroneUA пояснила, що безпілотні агродрони відрізняються від безпілотників цивільного чи військового призначення і виконують важливу функцію у сфері безпеки. Подолання проблем, пов’язаних із заборонами на їх використання, передбачає інформування та усвідомлення цієї важливої відмінності.