Заявки на отримання спеціальної субсидії для аграріїв прифронтових територій можна буде подавати в Державному аграрному реєстрі. Орієнтовний термін приймання заявок — з 10 вересня по 25 вересня 2024 року.
Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Зазначається, що фінансову допомогу отримають сільгосптоваровиробники, які проводять господарську діяльність на територіях можливих бойових дій; активних бойових дій; активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
«Бюджетні кошти надаватимуться отримувачам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік», — уточнили у міністерстві.
Зокрема, державну допомогу у розмірі 1 тис. грн з розрахунку на 1 га оброблюваних угідь, засіяних/засаджених сільськогосподарськими культурами під урожай поточного року, отримають агровиробники, які провадять сільськогосподарську діяльність у зоні можливих бойових дій, 2 тис. грн на 1 га — у зоні активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру до заявки додається:
- для юридичних осіб — звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай поточного року (за формою №4-сг (річна);
- для фізичних осіб-підприємців — довідка про підсумки сівби під урожай поточного року за підписом фізичної особи-підприємця;
- довідка з ДПС про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, на дату її оформлення.
Для визначення сум бюджетних коштів, які виплачуються отримувачу, облдержадміністрації утворюють до 10 вересня поточного року обласні комісії з прийняття рішень щодо виплати бюджетних коштів із розрахунку на одиницю оброблюваних угідь.
Обласні комісії за результатами розгляду заявок забезпечують до 1 листопада поточного року надходження до Мінагрополітики зведених відомостей у розрізі кожного отримувача із зазначенням суми нарахованих бюджетних коштів для виплати.
Мінагрополітики опрацьовує зведені відомості, які надійшли від обласних комісій, та з урахуванням наявних бюджетних асигнувань за відповідним напрямом здійснює до 1 грудня поточного року пропорційний розподіл бюджетних коштів у розрізі кожного отримувача, який затверджується наказом Мінагрополітики.
Источник: www.agroportal.ua