Міжнародний день йоги відзначається 21 червня

Всесвітній день йоги — досить юне свято. Воно відзначається щороку 21 червня. Дата була вибрана не випадково. День літнього сонцестояння дуже важливий для культури різних народів. Наприклад, індуїсти пов'язують його з приходом літа. Люди, що практикують йогу, впевнені, що в цей день енергія Землі та її жителів досягає найбільшого піку, а будь-які дії, вчинені в цей час, мають особливу силу. Хоча йога з'явилася більше 6-и століть назад, протягом довгих років не було офіційної дати, присвяченої цьому найдавнішому вченню. Ідеї ​​установи свята неодноразово пропонувалися ще в кінці 90-х років минулого століття. Їх ініціатором виступала організація йоги з Португалії. Однак в той час її дії не принесли бажаного результату. У наступні роки йога почала набувати все більшої популярності не тільки в якості комплексу фізичних вправ, але і як духовні заняття. А восени 2014 року, в процесі чергового з'їзду членів ООН, творці документа розповіли, що дана практика є не просто спортом для здоров'я і фігури, але і методикою нормалізації душевної рівноваги, інформує Ukr.Media.

Міжнародна федерація охорони здоров'я підтвердила значущість йоги і пригадала, що одна з основних причин смертності людей полягає в малорухливому способі життя. Всі учасники з'їзду — 175 держав разом підтримали пропозицію про заснування нової святкової дати. А керівник ООН зазначив, що древнє вчення здатне згуртувати людей в усьому світі і виховати в них повагу один до одного. Під час наступного з'їзду взимку наступного року був винесений остаточний вердикт про введення свята в список важливих світових подій.

У більшості країн святкування торжества супроводжується різноманітними заходами. На особливу увагу заслуговують вуличні фестивалі, куди може прийти кожен охочий. У святковий день інструктори організовують заняття на свіжому повітрі, навчаючи новим позам, пояснюючи техніку їх виконання, розповідаючи про філософію йоги. Крім того, відкриті майданчики для медитації і жіночих занять. Хоча офіційним днем ​​святкування є 21 червня, багато організаторів переносять урочисту програму на вихідні, щоб більша кількість людей змогла відвідати підготовлені заходи.

Міжнародні організації йоги влаштовують в цей день власні чемпіонати з виконання різних асан, де члени клубів демонструють власний досвід і навички, обмінюються знаннями з колегами з інших держав. Крім цього, проводяться світові форуми, на яких майстри та інструктори виступають з пізнавальними лекціями і обговорюють головні питання щодо розвитку йоги.

Цікаві факти

Йога виключає будь-які різкі і активні рухи. Всі вправи виконуються повільно, максимально спокійно і цілком природно, без напрягу і зусиль над собою.

Перелік найбільш затребуваних сучасних спеціальностей містить таку кваліфікацію, як майстер з йоги. Згідно зі статистичними даними, понад 52700 людей працюють інструкторами в даному напрямку.

Примітно, але мусульмани також займаються йогою. Єдине, що їм не можна — це виконувати мантри.

Стародавні індійці, що практикували йогу, вірили, що кількість людських подихів обмежена. Тому вони вважали, щоб довго жити, треба повільніше дихати.

Йога неймовірно корисна для здоров'я людей. Вона допомагає зміцнити імунітет, запобігти утворенню і розвитку злоякісних пухлин, очистити організм від токсинів і шлаків. Це лише невелика частина того, на що здатна ця найдавніша практика.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь