Як відомо, проблема висипань виснажує, а схильність до алергічних реакцій неабияк псує настрій дівчатам, а деколи й хлопцям. Боротися з прищами треба вміти, а звернутися з цією проблемою до лікаря наважуються далеко не всі, що цілковито дарма. Насправді порада фахівця на кшталт лікаря-дерматолога зайвою не буде, адже недешеві косметологічні чистки в певких випадках можуть виявитись не тільки марними, але й небезпечними ( в залежності від діагнозу та типу шкіри).
Шкіра – це орган, який реагує на різні чинники. Тож, коли у вас виникають прищі, саме таким чином вона сигналізує про негаразди в організмі. Причому це може бути реакція як на внутрішні проблеми, так і на зовнішній не надто благодатний вплив (сонця, вітру, підвищеної вологості, морозів тощо). А отже, щоб позбутись висипань, спершу варто встановити причину їхнього виникнення. Це може зайняти певний час. Але зробити це неодмінно варто.
Чи можна солодке
Зменшіть вживання солокого! Адже цукор збільшує вірогідність появи прищів на 10%, про це свідчить одне з досліджень JAMA Dermatology. Доведено, що співвідношення між вживанням солодкого та жирного та здоровю шкірою – існує. Тобто, солодке у вашому раціоні впливає на результат харчової дієти. Однак сказати напевно, що саме солодке викликає акне – неможливо, прояснив ситуацію лікар Євген Комаровський. Він додав, що знизити відсоток вживання цукру варто на 15%.
“Ви питаєте лікаря: якщо перестати їсти солодке, чи зникнуть прищі. Ні, друзяко, але вірогідність їхньої появи зменшиться на кілька відсотків!” – підкреслив лікар.
Що ще слід врахувати?
Не буде зайвим дотримуватись узагальнених порад, що стосуються підтримки вашої шкіри в тонусі. Найперше – гігієна. Вмиватися варто ранком та ввечері, водою кімнатної температури та очищуючим засобом, підібраним у відповідності до вашого типу шкіри.
Не варто використовувати для вмивання агресивні миючі засоби з хлором, та навіть звичайне мило не рекомендоване. В жодному разі не можна обмежуватись лишень міцелярною водою чи тоніком, це може пересушити шкіру чи навпаки спровокувати надлишкову роботу сальних залоз. Саме їхня понаднормова робота викликає вугрі, що представляють собою ні що інше, як запалення шкіри через забиті пори, пояснив Комаровський.
Не зайвим буде тримати й водний баланс, аби шкіра не була зневодненою, адже зволожити її в такому випадку буває непросто. Крім того, і це вас може здивувати, та організм здатен реагувати дерматитами – на стрес. Останній цілком може викликати гормональний збій, котрий своєю чергою провокує висипання різного характеру.
Від себе додамо, обмежуйтесь тверезно – інколи дозволяйте собі радість у вигляді улюбленого тістечка. Адже гормони радості дозволяють перемогти стрес!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Світові зірки захопилися жорсткою дієтою – екстремальним голодуванням. Медики незадоволені
- 14 прихованих причин, через які весь час хочеться їсти – Комаровський
- Бабкам-знахаркам знайшли місце в медицині. Усе через бородавки – доктор Комаровський