У світі можлива нова хвиля пандемії COVID-19, тож, схоже усі ми рано розслабилися. Новий COVID-штам “Еріс” (EG.5), здатний обходити вже існуючий імунітет. Він є найбільш “конкурентоспроможним” серед інших штамів, повідомляють вчені, та поширюється дуже швидко.
Новий штам EG.5 зафіксували 17 лютого, наразі його виявили вже в 51 країні, у тому числі сусідніх з Україною.
Спершу “Еріс” виявили знову ж таки у Китаї, звідки світова пандемія COVID-19 і розпочалася. Нагадаємо, найперше вірус SARS-CoV-2, що спричиняє захворювання на коронавірус, зафіксували в Ухані в грудні 2019 року.
У квітні “Еріс” вже досяг Штатів, а зараз дістався до Південно-Африканської Республіки та Європи. Саме на EG.5 зараз припадає більшість нових випадків зараження коронавірусом у світі. До всього, за останній місяць кількість нових випадків зараження COVID-19 у світі зросла на 80%.
EG.5 викликає симптоми, подібні до Omicron:
- нежить,
- головний біль,
- сильну втому,
- чхання,
- біль у горлі.
Задишка, втрата нюху та лихоманка зараз зустрічаються набагато рідше.
При цьому “Еріс” більш “конкурентоспроможний”, ніж інші геноваріанти SARS-CoV-2. Він здатен краще ухилятися від раніше виробленого імунітету, – наполягають лікарі.
Нагадаємо, вірус SARS-CoV-2 здатен викликати пневмонію з важким перебігом. COVID-19 за даними ВООЗ, забрав життя 20 мільйонів людей по всьому світу. У групі ризику – пацієнти 60+ та люди з важкими хронічними захворюваннями.
Цвинтар у Варшаві у квітні 2021 року, коли у Польщі було зафіксовано найбільшу в Європі кількість смертей, пов’язаних з COVID-19
Минулої весни Комітет ВООЗ з коронавірусної інфекції прийняв рішення перевести COVID-19 в розріз хвороб, що більше не викликають надзвичайної ситуації міжнародного значення. Про це йшлося на сайті ООН. Експерти вважають, що настав час перейти до тривалого управління пандемією коронавірусу.
Раніше Інформатор писав, що Covid-19 забрав життя понад 112 тисяч українців. У МОЗ же попередили, що вірус залишається загрозою. Також ми повідомляли, що карантин через коронавірус закінчився на початку літа. Інформатор теж писав, що коронавірусу капець, адже вчені нібито зробили великий прорив.