Під час боїв за Гостомель росіяни намагалися повторити сценарій так званого “приштинського кидка”, або “приштинський сценарій”, під час якого ключові летовища стратегічного міста захоплюються стрімко та без особливих зусиль, як це було у Косово в червні 1999 року. Втім, у випадку з Україною, росіяни не очікували колосального спротиву, відтак у боях за місто вони втратили дві сотні “елітних” фахівців – бійців, які мали безпосередній досвід захоплення аеропортів.
Про деталі провалу “приштинського сценарію” окупантів і реальні цифри втрат росіян у боях за Гостомель розповів командир підрозділу спецпризначення ГУР МО України. Він офіцер-розвідник, який безпосередньо брав участь у боях за місто.
За словами розвідника, летовище у Гостомелі відкривало росіянам плацдарм для висадки десанту із подальшим його просуванням на Київ. Тому захист аеропорту і міста мав стратегічне значення для України. Втім, росіяни допустили ряд помилок, сподіваючись, що зможуть захопити Гостомель без зусиль, повторюючи вже відпрацьовану у Косово тактику.
“Схоже, росіяни думали, що повторять сценарій захоплення аеродрому, як під час “приштинського кидка” у Косово від 12 червня 1999 року. Вони думали, що в Гостомелі повторять сценарій захоплення аеродрому, як під час подій у Казахстані на початку січня 2022 року. Вони були настільки самовпевнені, не усвідомлюючи, що мають справу з українцями”, ― пояснив розвідник.
Українські бійці зробили все, щоб висадка десанту не відбулася, ворога знищували стрімко і у великих кількостях. Відтак, окупанти втратили понад дві сотні бійців, які спеціалізувалися на захопленні летовищ.
“У боях за аеродром “Антонов” держава-агресор втратила близько 200 елітних бойових фахівців із захоплення аеродромів та аеропортів, які десятиліттями брали участь у військових навчаннях такого типу”, ― додав Герой України.
Бої за Гостомель: що відомо
Бої за Гостомель — це серія боїв між російськими та українськими збройними силами під час російського вторгнення в Україну 2022 року. Бої відбувалися за контроль над селищем Гостомель, розташованим за 25 км на північний захід від Києва.
Бої розпочалися 24 лютого 2022 року, у перший день російського вторгнення. Російські війська намагалися захопити аеропорт Гостомель, щоб використовувати його для висадки десантників та легкої бронетехніки. Українські війська чинили опір і бої тривали до 27 лютого.
У березні 2022 року українські війська розпочали контрнаступ проти російських військ у районі Києва, включно з Гостомелем. За словами начальника ГУ НП Київської області Андрія Нєбитова, українські сили змогли прорвати позиції росіян після артилерійських ударів.
Бої за Гостомель мали важливе значення для перебігу війни в Україні. Вони призвели до затримки російського наступу на Київ і дали українській армії час на підготовку до оборони столиці.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що колишній міністр оборони України Олексій Резніков розповів про оборону Києва у перші дні війни та разом із главою української розвідки Кирилом Будановим пояснили, у якому випадку російські війська змогли б зайти у столицю та захопити її.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- “Київ могли окупувати”. У Буданова розкрили невідомі деталі про важливість боїв на Гостомель
- ЗСУ відбила аеропорт Гостомель у Київській області: десант окупантів розбитий (оновлено)
- Гравець ФК «Гостомель» та його мама загинули: їхній будинок розстріляли окупанти