Міноборони за Резнікова почало робити новий канал за мільйони гривень: Бутусов закликав Умєрова згорнути проект

До відставки Олексія Резнікова Міноборони України почало робити новий телеканал “Армія ТБ”. На цю мету міністерством вже витрачено близько 6 млн грн і ця сума може значно зрости, враховуючи що цей процес потребує багато ресурсів. Тепер новому очільнику Міноборони Рустему Умєрову належить вирішити, чи справді необхідно реалізовувати такий дорогий проект під час повномасштабної війни.

Про це розповів журналіст Юрій Бутусов.

За даними джерел у Міноборони, наразі існують дві інформаційні структури відомства – АрміяІнформ та Центральна телерадіостудія (ЦТРС) Міністерства оборони України. До складу останньої входять редакції “Військового телебачення України” та “Армія FM”.

Загалом на АрміюІнформ та ЦТРС Міноборони, в яких працює трохи більше 200 осіб, витрачається 80 млн грн на рік. Водночас, вже колишнє керівництво міністерство вирішило стфорити телеканал “Армія ТБ” – для цього було вирішено забрати частину працівників з АрміїІнформ та ЦТРС і додати туди ще кілька десятків посад за рахунок штату Збройних сил, пише Бутусов.

“Закупівля обладнання для телеканалу Міністерства оборони коштуватиме ще десятки мільйонів гривень. Зараз ЦТРС має лише одну обладнану студію, але для каналу, який має мовлення щоденне, студій потрібно принаймні 2-3. Кожна студія – це декорації, камери, освітлення, звукова апаратура, монтажне обладнання – і це мільйони витрачених грошей. І слід не забувати, що телеканал – це видатки не лише на обладнання і зарплати. Це ще й видатки на здійснення мовлення”, – зазначив журналіст.

Бутусов, посилаючись на дані тендерів, повідомив, що тільки з квітня до серпня 2023 року Міноборони витратила на ще навіть неіснуючий телеканал близько 6 млн грн – зокрема, на телекомунікаційні послуги з трансляції розповсюдження контенту у цифровому форматі.

Тендер Міноборони

Тендер Міноборони

Тендер Міноборони

Тендер Міноборони

Тендер Міноборони

Журналіст висловив надію, що новий міністр оборони Рустем Умєров “згорне” цей проект і спрямує кошти на розвиток “цікавих військових авторських проектів співробітниками МО, серед яких багато талановитих людей, які у своїй роботі орієнтуються на Інтернет і на якісні сюжети, які б робили ексклюзивні сюжети, що ставали вірусними та цитованими у медіа та соцмережах усього світу”.

Пост Бутусова

Пост Бутусова

Армія ТБ: що відомо про канал

23 березня 2023 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України видала супутникову ліцензію на 10 років під логотипом “Армія ТБ” Центральній телерадіостудії Міноборони.

Під час засідання Нацради канал представляв продюсер, медіаменеджер та журналіст Ілларіон Павлюк. Він заявив, що ідею воєнного каналу він презентував у Міністерстві оборони.

“Зараз ми спостерігаємо, як суспільство дистанціюється від війни. Часто виникає питання, коли закінчиться війна. Таким чином ми сприймаємо війну як суб’єкт, який сам по собі колись закінчиться чи ні. Це небезпечно, бо ніби від мене як громадянина це не залежить. У суспільстві є або ейфорія (“котики-ЗСУ” все зроблять) або апатія (“війна триватиме роками”), а також страх мобілізації. Нам треба згуртуватися та закінчити війну”, – казав Павлюк, додавши, що новий канал має “розвіяти туман війни”.

Формат каналу Павлюк охарактеризував як Discovery Military.

“Ми хочемо робити сучасний формат новин зі включеннями з зони бойових дій простих військовослужбовців. Аналітика та легка щоденна подача новин. Ми розвіюватимемо міфи, пов’язані з війною, ми говоритимемо, як живуть деокуповані міста, жартуватимемо з військовими так, як жартують вони, ми будемо розвіювати російську пропаганду. Ми хочемо говорити про ті події, які вже стали історією”, – казав медіаменеджер.

Заступник голови Нацради Олег Черниш у свою чергу стверджував, що багато провайдерів цікавились цим каналом і хотіли взяти його у свої мережі.

Як повідомляли ЗМІ, власником каналу є Міністерство оборони: Черниш назвав кінцевим бенефіціаром та контролером директора Центральньої телерадіостудії Міноборони Віктора Грома.

Звільнення Резнікова

3 вересня, Зеленський заявив, що планує замінити очільника Міноборони. Уранці 4 вересня міністр оборони Олексій Резніков подав у відставку. А Рустем Умєров теж подав заяву про відставку з посади голови Фонду державного майна України (ФДМ), який він очолював. 5 вересня Володимир зеленський він вніс подання до ВР, представивши кандидатуру Умєрова, а сьогодні парламент призначив його на нову посаду.

До слова, Юрій Бутусов, який давно тиснув на Зеленського щодо звільнення Резнікова, кандидатуру Умєрова розкритикував. Журналіст назвав його людиною, далекою від війни.

Звільненню Резнікова передували численні корупційні скандали часів повномасштабної війни. Зокрема, мова йде про замовлення міністерством літніх курток для військових за ціною зимових та завищені ціни на продукти для армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • В Україні новий міністр оборони: Умєров офіційно замінив Резнікова – як пройшло голосування
  • Після відставки Резнікова троє його заступників збираються звільнитися: хто саме
  • Міноборони заплатило 650 млн грн за несправні БПЛА: вони були вироблені фірмою екс-нардепа, – ЗМІ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь