Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передали до суду справу про розкрадання коштів ПриватБанку. Йдеться про суму в понад 8,4 мільярда гривень. У справі фігурують шість осіб.
Про це йдеться у повідомлені НАБУ. У грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, ексголова правління банку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати кошти з рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам. В результаті банку завдали збитків на суму близько 315 мільйонів доларів (8,2 мільярда гривень за курсом НБУ). Для прикриття розтрати коштів і надання вигляду законності цій схемі колишні високопосадовці банку підробили документи та провели фіктивне кредитування пов’язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.
Крім того, ексголова правління банку Дубілет, його перший заступник та два керівники департаментів у грудні 2016 року за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 мільйонів гривень на користь пов’язаних з банком компаній. Кошти перерахували декількома траншами на дві різні компанії. 85,2 мільйона гривень – на рахунок однієї пов’язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 мільйона гривень – на користь іншої.
Ці кошти учасники схеми для легалізації вивели за кордон. Серед обвинувачених:
- ексголова правління ПриватБанку (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1,2 ст. 366 Кримінального кодексу України);
- колишній перший заступник голови правління ПриватБанку (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України);
- ексзаступник голови правління ПриватБанку (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України);
- колишня керівниця департаменту фінансового менеджменту ПриватБанку (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України);
- колишня керівниця департаменту підтримки міжбанківських операцій ПриватБанку (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України);
- керівниця департаменту операційного напрямку ПриватБанку (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України).
Викриті факти корупційної діяльності у ПриватБанку не є вичерпними, в низці епізодів продовжується розслідування. Насамперед схем виведення понад 130 мільярда гривень із банку, що стало однією з підстав його націоналізації. Загальний обсяг матеріалів перевищує 2 500 томів, а справа є однією з наймасштабніших в історії антикорупційних органів.
Суд поставив крапку у намаганнях ексвласників Приват банку оскаржити націоналізацію
24 червня Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду задовольнив касаційні скарги ПриватБанку, Кабінету міністрів, Мінфіну та скасував постанову суду апеляційної інстанції у справі за позовом компанії BIRGMINTON INVESTING INC, пов’язаної з колишніми власниками банку, та залишив в силі ухвалу суду першої інстанції, якою провадження у справі було закрите. Компанія намагалась оскаржити договір купівлі-продажу акцій, укладений в процесі націоналізації ПриватБанку, за яким позивач набув акції банку у процедурі bail-in і надалі продав свої акції державі за 1 гривню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Як підприємцю отримати кредит від ПриватБанку разом з грантом від ЄБРР
- Не користувався кредитним лімітом, але повинен платити – клієнт ПриватБанку поскаржився на складну ситуацію
- Битва з Коломойським: ПриватБанк буде боротися в суді за борги Нікопольського заводу феросплавів